بازی ضعیف بزرگان/ شاخص کل بورس بیش از ۶۲هزار واحد سقوط کرد + جدول

در دومین روز معاملاتی این هفته شاخص کل با ریزش بیش از ۶۲هزار واحد به دو میلیون و ۱۰۶هزار رسید.

به گزارش اکونگار، در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل با ریزش بیش از 62هزار واحد روی کانال 2میلیون و 106هزار واحدی ایستاد تا ترس از دست رفتن کانال دو میلیونی قوت بگیرد. در این میان شاخص هموزن با کاهش20هزار واحدی همراه بود که به 694هزار و 538واحد رسید.  

سونامی خروج سرمایه‌گذاران از بورس/ این نمادها بیشترین رکورد خروج پول را ثبت کردند

نمادهای شاخص ساز منفی ساز شدند

یکی از نکات امروز جریان معاملات این بود که نمادهای فارس، فولاد، فملی، شپنا، پارسان، شستا و وبملت در صدر منفی سازان شاخص کل بودند. 

برترین صنایع امروز به روایت آمار

فلزات اساسی، خودرو و انبوه سازی به ترتیب با ارزش معامله 402میلیارد تومان، 364میلیارد تومان و 333میلیارد تومان برترین صنایع امروز بودند که بیشترین ارزش معامله را ثبت کردند. 

قرمز پوشی بیش از 0درصد نمادها

در پایان معاملات امروز، ارزش معاملات خرد به رقم 4105میلیارد تومان رسید و تعداد نمادهای مثبت امروز در بازار 51 و تعداد نمادهی منفی 735 بوده است. به عبارت دیگر بیش از 90درصد نمادها قرمز بودند. 

photo_۲۰۲۴-۰۵-۱۹_۱۲-۴۷-۱۶

سبقت حقوقی‌ها از حقیقی‌ها در معاملات صندوق‌های سهامی

حجم معاملات صندوق‌های سهامی هم امروز چنگی به دل نمی‌زد و ورود پول حقیقی به این صندوق‌ها منفی 128میلیارد تومان بود و درصد ارزش خرید حقیقیو حقوقی این صندوق‌ها به ترتیب 73درصد و 27درصد بود. 

چقدر پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت تزریق شد

ورود پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت هم منفی بود و حدود منفی 130میلیارد تومان به ثبت رسید که این روند در معاملات خرد هم صدق می‌کرد به گونه‌ای در میانه معاملات ورود پول حقیقی به معاملات خرد منفی 485میلیارد تومان بود. 

میزان معاملات در فرابورس چقدر بود؟

همچنین در معاملات امروز بازار سرمایه، معامله گران در فرابورس، حدود 4میلیارد و 600میلیون سهم و اوراق مالی با انجام 163هزار معامله داد و ستد کردند. 

گفتنی است در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۴۰ هزار معامله به ارزش حدود ۴۱ هزار میلیارد ریال، ۷ میلیارد و ۵۹۱ میلیون سهم معامله شد. 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان