ابتکارهای صبا فولاد برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای

مدیر عامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس اعلام کرد: روش افزایش سرمایه و حق تقدم خیلی کم انجام شده است اما در حال حاضر در مرحله آخر هستیم و IPO شدیم و کشف نرخ انجام شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از معدن ۲۴؛ احسان دشتیانه، مدیر عامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در نشست خبری حاشیه سمپوزیوم فولاد کیش گفت: در بورس انرژی اجازه داده شد تولید کننده به روش رقابتی برق خود را بفروشد که برای تامین کسری برق ابتکار خوبی بود. زمانی که کشور در بحران انرژی قرار گرفته، روش و تجربه خوبی بود.

او افزود: در مورد فولاد سبز در یک افق بلند مدت خیلی ها متعهد شده اند که به این سمت بروند و قرار است تولید بر اساس هیدروژن انجام بشود.  تولید فعلی دنیا می تواند به این روش انجام شود اما چون روش تولید فولاد بر پایه احیا مستقیم و گاز طبیعی است، انتشار گاز گربن آن کمتر است و بنابراین شرکت ما در ناحیه تولید سبز قرار می گیرد.

دشتیانه ادامه داد: روش افزایش سرمایه و حق تقدم خیلی کم انجام شده است اما در حال حاضر در مرحله آخر هستیم و IPO شدیم و کشف نرخ انجام شده است.

مدیرعامل صبا فولاد گفت: یکسری مشکلات ارزی مربوط به همه است و برخی روندها باعث شلوغ تر شدن صف ارز شده است. مشکل اصلی ارز در حوزه صادرات دو نرخی بودن ارز است که در این دوره بانک مرکزی انعطاف بیشتری در سیاست تثبیت ارز نشان داده است. شرایط بازار داخل و صادررت با هم ناهمگون است و احساس این است که صادرات در شش ماه دوم کاهشی است. باید تابع قوانین باشیم ولی از مزیت رقابتی بهره می گیریم که باید در قیمت فروش آن را ببینیم. در عین حال نوعی دستورالعمل ها تنظیم شده بود که فروش ریالی به صرفه تر شده بود.

او تصریح کرد: بازارهای هدف ما عمدتا جنوب شرق آسیا و بازار خاورمیانه است. در مورد بحث انرژی هم ما نقش کمی در تصمیم گیری داریم ولی رایزنی هایی می کنیم که کمترین آسیب را ببینیم. عرضه مداوم ما در بورس کالا باعث می شود وزارت صمت روی ما حساب ویژه ای باز کند. برای برق تفاهم نامه ای از طریق نیرگاه نیرو فولاد با ایمیدرو داریم تا برق لازم مورد نیازمان را تامین کنیم.

به گفته دشتیانه سرانه مصرف داخلی ما کاهش پیدا نکرده و صادرات هم انجام می دهیم.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه