شناسه خبر: ۱۲۶۷
لینک کوتاه کپی شد

هزینه رهن خانه در مشهد، اصفهان و تبریز چقدر است؟

میانگین مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن استیجاری در کلان‌شهرها به بیش از ۲ میلیون تومان رسیده است، در حالی که این میزان در شهر تهران به طور متوسط بالاتر از ۶ میلیون تومان است.

هزینه رهن خانه در مشهد، اصفهان و تبریز چقدر است؟

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ متوسط مبلغ رهن کامل برای اجاره واحدهای مسکونی در کلان‌شهرهای کشور به مترمربعی بیش از دو میلیون تومان رسیده است.

بررسی‌‌‌ها وتحقیقات میدانی از بازار اجاره کلان‌شهرهای کشور نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون میانگین مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن استیجاری در کلان‌شهرها در حالی به بیش از ۲ میلیون تومان رسیده است که این میزان در شهر تهران به طور متوسط از ۶ میلیون تومان بالاتر است.

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون متوسط مبلغ رهن کامل به ازای هر مترمربع مسکن، برای آپارتمان‌‌‌های معمولی واقع در محلات معمولی ومصرفی کلان‌شهر اصفهان رقمی بین ۳ تا ۴ میلیون تومان، کلان‌شهر تبریز حول و حوش ۳ تا ۵/ ۳ میلیون تومان و کلان‌شهر مشهد در محدوده ۵/ ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

آن طور که فعالان بازار اجاره در این سه کلان‌شهر به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کردند هم‌‌‌اکنون از میزان تقاضا در این بازار برای اجاره مسکن نسبت به تابستان کاسته شده است؛ هر چند به دلیل تغییر فصل عرضه فایل نیز محدود‌‌‌تر شده است اما در مجموع قدرت چانه‌‌‌زنی مستاجرها در این بازار افزایش یافته است که این خود دلیلی برای کاهش سرعت رشد اجاره‌‌‌بها در این کلان‌شهرهاست.

قیمت رهن مسکن در کلان شهرها

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر