ورود ال‌جی با محصولی جدید به رقابت قوی با اپل ویژن‌پرو

شرکت ال‌جی قصد دارد با استفاده از فناوری تلویزیون‌های OLED خود در ساخت هدست‌های جدید واقعیت ترکیبی، سال آینده با قدرت تمام به رقابت با محصول مشابه در کمپانی اپل، یعنی اپل ویژن‌پرو برود.

به گزارش اکونگار به نقل از سیتنا؛ مدیرعامل کمپانی ال‌جی که در رویداد CES‌۲۰۲۴ حضور داشت در گفت‌وگو با خبرگزاری The Guru عنوان کرد: «در رویداد سال آینده از نخستین هدست واقعیت ترکیبی ال‌جی رونمایی خواهیم کرد.»

اگرچه در مورد محصول جدید ال‌جی اطلاعات کافی وجود ندارد، اما گفته می‌شود که ال‌جی و  دیگر فناوری جهان، هر دو قصد دارند در سال آینده از هدست واقعیت ترکیبی خود که تراشه اسنپدراگون +XR۲ نسل ۲ در آن به کار رفته رونمایی کنند که اگر این ادعا واقعیت داشته باشد، قطعا با دستگاهی سطح بالا با کیفیت قوی روبه‌رو خواهیم بود که توانایی رقابت با اپل ویژن‌پرو را نیز دارد. قیمت محصول جدید ال‌جی برای سال آینده بیش از ۲هزار دلار پیش‌بینی شده است.

ال‌جی برای عقب نماندن از کورس رقابتی در بازار این روزها قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ علاوه بر رونمایی از محصولی هم‌سطح با اپل ویژن‌پرو، گزینه ارزان‌تری نیز به بازار عرضه کند تا با هدست واقعیت مجازی متا کوئست ۳ به رقابت بپردازد.

تخصص و تبحر شرکت ال‌جی در تولید نمایشگرهای OLED باعث شده تا متا و مارک زاکربرگ مدیرعامل آن، از ال‌جی برای تامین نمایشگرهای OLED هدست‌های Meta Quest Pro ۲ و Meta Quest ۴ درخواست همکاری کند. اینکه شرکت فناوری کره‌ای که در زمینه تولید انواع نمایشگرهای OLED در چنین سطحی قرار دارد، قصد ساخت هدست واقعیت ترکیبی را در سر پرورش داده، عجیب نیست که برای خودنمایی در بازار آشفته این روزها هدست‌های واقعیت مجازی اختصاصی خودش را نیز تولید کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان