وعده تیپیکو برای رفع کمبود آنتی بیوتیک

معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی تیپیکو گفت: شرکت های تابعه تیپیکو به صورت شبانه روزی در حال خدمت‌رسانی و تولید داروهای مورد نیاز کشور هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از شستارسانه؛ آرش لطفی، معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی تیپیکو گفت: علی رغم همه مشکلاتی که در تهیه مواد اولیه و تخصیص ارز با آن روبرو هستیم، درحال تلاش برای تامین نیاز های دارویی کشور هستیم.

او  در ارتباط با مشکل کمبود آنتی بیوتیک که سال قبل رخ داده بود، افزود: مواد اولیه مورد نیاز طی برنامه ریزی های صورت گرفته از چندین ماه قبل موارد مورد نیاز از داخل و خارج از کشور فراهم و دراختیار شرکت های تولید کننده آنتی بیوتیک قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی تیپیکو با اعلام اینکه طی چند ماه گذشته تولید آنتی‌بیوتیک افزایش قابل توجهی داشته، تصریح کرد: با تلاش همکاران شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین امسال کسری آنتی بیوتیک در بازار نخواهیم داشت و به اندازه کافی در اختیار شرکت های پخش قرار گرفته است.

 لطفی ادامه داد: با توجه به شروع فصل سرما مصرف آنتی‌بیوتیک افزایش می یابد، با تعامل مستمر با سازمان غذا و دارو همواره نیازکشور را رصد می نماییم و بر اساس کمبود دارو در کشور برنامه ریزی تولید صورت می گیرد.

او با اشاره به افزایش تولید آنتی بیوتیک ها گفت: تولید بیش از 17میلیون عدد سوسپانسیون ، 230 میلیون عدد کپسول و 140میلیون عدد قرص آنتی بیوتیک در شرکت ها تا پایان مهر ماه سال جاری محقق شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه راهبردی تیپیکو افزود: افزایش 20درصدی تولید آنتی بیوتیک تا پایان سال جهت جلوگیری از کمبود های احتمالی در دستور کار تیپیکو قرار گرفته است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه