اعلام تعرفه واردات خودروهای برقی نو و کارکرده

گمرک کشور در بخشنامه اخیر، تعرفه واردات خودروهای برقی و نیمه برقی نو و دست‌دوم را مشخص کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از روزگار خودرو؛ بر اساس این بخشنامه، واردات خودروهای سواری الکتریکی و هیبریدی به داخل کشور مجاز بوده و واردکنندگان می‌توانند مدل‌های نو و دست‌دوم با عمر کمتر از ۵ سال را در دسترس مشتریان ایرانی قرار دهند.

بر اساس ابلاغیه جدید گمرک که با توجه به بخشنامه ۱۵۴۶۳۹۳/ ۱۴۰۲/ ۱۴۸ و بند (ت) تبصره (۹) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به تصویب رسیده، تعرفه واردات خودروهای برقی به منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی برابر ۰.۵ درصد است. خودروهای برقی برای متقاضیان دیگر با تعرفه ۴ درصد و خودروهای هیبریدی با تعرفه ۱۵ درصد وارد کشور می‌شوند.

این بخشنامه تا پایان سال جاری اعتبار داشته و به احتمال زیاد با ورود به سال جدید، تعریف حقوق ورودی خودروهای نو و کارکرده برقی و هیبریدی (بنزینی-برقی) تغییر خواهد کرد. جدول زیر، تعرفه واردات خودرو بر اساس کد طبقه‌بندی را نشان می‌دهد. برای آگاهی از کد می‌توانید به فهرست فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری سازمان ملی استاندارد مراجعه کنید.

به عنوان مثال، کد طبقه‌بندی ۸۷۰۳۴۱۰ به اتومبیل‌های سواری و سایر وسایل نقلیه موتوری که اساساً برای حمل اشخاص طراحی شده‌اند و همچنین اتومبیل‌ها از نوع استیشن و اتومبیل‌های کورسی با حجم موتور پیستونی درون‌سوز جرقه‌ای – احتراقی ۱.۵ لیتر و کمتر (بنزین/ هیبرید) اشاره می‌کند.

تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی نو و کارکرده در سال ۱۴۰۳

تعرفه واردات خودروهای برقی

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان