شناسه خبر: ۲۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از قابلیت جدید اینستاگرام

ویژگی ساخت کانال به یکی از حیاتی‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز برای یک شبکه‌ اجتماعی تبدیل شده است، کاربران می‌خواهند تا رشته‌‌ای از محتوا را به‌صورت مداوم مصرف کنند، و تولید‌کنندگان نیز به فضایی برای اشتراک‌گذاری محتوای خود دارند، اینستاگرام نیز یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی است که به این ویژگی نیاز دارد.

رونمایی از قابلیت جدید اینستاگرام

به گزارش اکونگار به نقل از مایکت مگ؛ مارک زاکربرگ، مدیر شرکت متا چندی پیش اعلام کرد که ویژگی مورد انتظار ساخت کانال به‌زودی به اینستاگرام می‌آید. این ویژگی به تولید‌کنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا همانند شبکه‌های اجتماعی دیگر، کانال شخصی خود را ساخته و به بازدیدکنندگان یا عضو‌های خود محتواهایی از قبیل پیام، تصویر، رای‌گیری و غیره را به اشتراک بگذارند.

تاریخ عرضه و جزئیات بیشتر

شرکت مِتا قرار است از امروز این ویژگی را به‌صورت خصوصی در آمریکا، و با افراد مشهوری که در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کنند مثل FazeRug، Valkyrae و TankSinatra تست کند. البته این ویژگی قرار است در ماه‌های آینده گسترش پیدا کرده و برای افراد بیشتری از عموم عرضه‌ شود.

 وجود قابلیت به‌اشتراک گذاری محتوا از طریق کانال‌ها به افراد اجازه می‌دهد تا ارتباط نزدیک تری را با مخاطب خود برقرار کنند، برای مثال شرکت‌های مختلف می‌توانند به‌روزرسانی‌های پروژه‌ی خود را در کانال مخصوص آن محصول با جزئیات کامل معرفی کنند یا تولید‌کنندگان محتوا ویدیو‌های پشت‌صحنه‌ی خود را در کانال شخصی خود به‌اشتراک بگذارند.

قابل ذکر است که همانند شبکه‌های اجتماعی دیگر، مخاطبین تنها می‌توانند به پست‌های منتشر شده با شکلک‌های مختلف واکنش نشان داده یا در رای‌گیری‌ها شرکت کنند و قادر به ارسال پیام در آن کانال نخواهند بود و تنها مدیران کانال قابلیت ارسال محتوا را خواهند داشت.

البته به گفته‌ی این شرکت، در ماه‌های آینده تولیدکنندگان محتوا می‌توانند به ویژگی‌های بسیاری از جمله ایجاد جلسه با فردی دیگر و صحبت در مورد برنامه‌های خود در کانال و همچنین ایجاد یک رویداد پرسش و پاسخ برای مخاطبین خود دسترسی پیدا کنند.

طبق ادامه‌ی اخبار، شرکت مِتا قصد دارد تا این ویژگی را در ابتدا روی اپلیکیشن اینستاگرام عرضه کرده و پس از مدتی روی سرویس‌های دیگر خود همانند برنامه‌های مسنجر و فیس‌بوک نیز فعال کند تا کاربران اپلیکیشن‌های مذکور نیز قادر به ایجاد کانال و محتوا باشند.

تولید‌کنندگان محتوا پس از اینکه توانستند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند، می‌توانند از طریق بخش Inbox، برای خود کانال ایجاد کرده و شروع به اشتراک‌گذاری محتوا کنند، همچنین اعلان ایجاد کانال آن‌ها پس از ارسال اولین پیام یا محتوا در کانال خود برای دنبال کننده‌ها ارسال می‌شود، علاوه بر این، مدیران کانال می‌توانند با استفاده از برچسب‌های تبلیغاتی روی استوری‌ها و پست‌های صفحه‌ی اینستاگرام خود، مخاطبین را به کانال شخصی‌شان دعوت کنند.

همچنین اعلان‌های محتوا تنها برای افرادی ارسال خواهد شد که شخص ایجاد کننده‌ی کانال را از قبل دنبال کرده باشند یا در آن کانال، عضو شده باشند. با این حال، کانال‌های مختلف برای کاربران و مخاطبین از طریق منوی اکسپلور در دسترس خواهد بود و افراد می‌توانند کانال‌های دلخواه‌ خود را از این فهرست انتخاب کرده و در آن‌ها عضو شوند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر