الزام استفاده از مولدهای اضطراری در ادارات و مراکز تجاری

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با هدف تامین برق پایدار برای همه مشترکان در دوره اوج بار تابستان؛ مولدهای برق ادارات در ساعات اوج مصرف باید در مدار باشند و بیمارستان‌ها و مراکز حساس موظف به نصب مولد برق برای شرایط اضطراری هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر افزود: دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی نیز که دارای نیروگاه و مولدهای برق اضطراری هستند، موظفند مطابق ساعات مورد نیاز وزارت نیرو نسبت به استفاده از مولدهای خود تامین اقدام کنند.

وی با اشاره به الزام مجتمع های تجاری و فروشگاههای بزرگ در بکارگیری مولدهای اضطراری خود تامین در بازه زمانی ١٢ ظهر تا ٦ بعد از ظهر هر روز کاری، تاکید کرد: این مراکز ملزم به کاهش میزان برق دریافتی خود از شبکه سراسری در بازه زمانی یاد شده حداقل به اندازه بازه زمانی متناظر سال گذشته هستند.

اعلام جزییات تامین برق صنایع در اوج بار

سخنگوی صنعت برق در عین حال تصریح کرد: برای مصارف بخش‌های تجاری بزرگ مازاد بر این میزان در صورت عدم اصلاح و کاهش مصرف پس از دو بار تذکر تعرفه برق برابر با حداکثر نرخ تابلو سبز محاسبه و اعمال خواهد شد.

رجبی مشهدی در پایان خاطرنشان ساخت: تمامی دستگاه‌های اجرایی، اصناف و مراکز تجاری باید مولدهای اضطراری خود را در ساعات اوج مصرف (١٢ ظهر تا ٦ بعدازظهر) روشن و و در ساعات فعالیت سامانه‌های سرمایشی را بر روی دمای ٢٥ درجه تنظیم کنند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان