پرداخت افت قیمت خودرو در بیمه‌ مرکزی

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: امیدواریم بتوانیم یک دستورالعمل مدونی ابلاغ کنیم تا از سال آینده در بحث اُفت قیمت اختلافی در شرکت‌های بیمه وجود نداشته باشد.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی استادهاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در رابطه با تعیین تکلیف بیمه شخص ثالث خودروهای نامتعارف گفت: در رابطه با بحث بیمه خودروهای متعارف و نامتعارف همان طور که بارها اعلام شده بیمه مرکزی نظر خود را داده و در کمیسیون اقتصادی مجلس هم مصوبات آن انجام شده و این موضوع جزء آخرین مصوباتی است که شاید به صحن علنی مجلس راه پیدا کند. در کل بیمه مرکزی موافق تعیین تکلیف این موضوع است.

این مقام‌مسئول در ادامه اظهار کرد: در بحث افت قیمت اختلاف نظرهایی وجود داشت و ما اعلام کردیم که جدا از این مباحث نظر بیمه مرکزی این است که افت قیمت با شرایط خاصی که باید تدوین شود به مردم پرداخت شود.

او افزود: اگر مردم بخواهند افت قیمت را دریافت کنند باید به دادگاه مراجعه و پس از دریافت حکم بروند و افت قیمت خودروی خود را دریافت کنند که البته روش محاسباتی یکسانی هم برای بحث افت قیمت وجود نداشت که بیمه مرکزی اقدامی را شروع کرده که در هیات عامل هم به تصویب رسیده و باید آن را به شورای عالی بیمه ببریم. در نهایت اگر بتوانیم به شکل آیین نامه این مصوبه را تا پایان سال از شورای عالی دریافت کنیم مراحل بعدی را پیش خواهیم برد.

استادهاشمی ادامه داد: امیدواریم با این چند کاری که انجام می‌دهیم بتوانیم یک دستورالعمل مدونی به تمام شرکت‌ها ابلاغ کنیم تا به امید خدا از سال آینده در بحث افت قیمت اختلافی در شرکت‌های بیمه وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در دستورالعمل تمام جزئیات دیده شده تا شرکت‌های بیمه به راحتی پرداخت خسارت را به مردم داشته باشند. البته موضوعی که در مجلس وجود دارد هم می‌تواند به عنوان اصلاح قانون شخص ثالث مطرح شود، ولی این موضوع مطرح شده به امیدخدا تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان