شناسه خبر: ۱۹۸۴
لینک کوتاه کپی شد

رکوردشکنی نفت و گاز با درآمد ۴ تریلیون دلاری در سال گذشته

مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد سود صنعت نفت و گاز جهانی در سال ۲۰۲۲، به حدود چهار تریلیون دلار در مقایسه با میانگین ۱.۵ تریلیون دلار در سال‌های گذشته، افزایش یافت.

رکوردشکنی نفت و گاز با درآمد ۴ تریلیون دلاری در سال گذشته

به گزارش اکونگار به نقل از نفت ما؛ مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد سود صنعت نفت و گاز جهانی در سال ۲۰۲۲، به حدود چهار تریلیون دلار در مقایسه با میانگین ۱.۵ تریلیون دلار در سال‌های گذشته، افزایش یافت.

 فاتح بیرول خطاب به کنفرانسی در اسلو گفت: با وجود این سود هنگفت، کشورهای وابسته به درآمد نفت و گاز باید آماده کاهش وابستگی به نفت شوند زیرا تقاضا در بلند مدت کاهش پیدا خواهد کرد. به خصوص کشورهای خاورمیانه، باید اقتصادهای خود را متنوع کنند. از نظر من، نشست اقلیمی COP۲۸ می‌تواند نقطه عطف فوق‌العاده‌ای برای تغییر سرنوشت کشورهای خاورمیانه باشد.

او در ادامه افزود: دیگر نمی‌توانید کشوری را که اقتصادش ۹۰ درصد به درآمد نفت و گاز وابسته است را به دلیل کاهش پیدا کردن تقاضا برای نفت، اداره کنید.

بر اساس گزارش رویترز، امارات متحده عربی که یکی از کشورهای عضو اوپک است، امسال میزبان کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد خواهد بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر