اعلام سابقه حجم و قیمت معاملات در بازار توافقی فرابورس

معاون عملیات بازار فرابورس ایران با اشاره به نمایش سابقه حجم و قیمت‌ معاملات بازار توافقی، گفت: این موضوع صرفا منعکس‌کننده معاملات انجام‌شده در بازار توافقی است و از قابلیت اتکای کافی جهت کاربرد به عنوان مبنای ارزش‌گذاری سهام برخوردار نیست.

به گزارش اکونگار به نقل از فرابورس ایران، محمدصادق غزنوی در خصوص نمایش سابقه حجم و قیمت‌ معاملات بازار توافقی از سوی فرابورس، اظهار کرد: این موضوع صرفا منعکس‌کننده معاملات انجام‌شده در بازار توافقی بوده که با توجه به ذات معاملات این بازار صرفا بر مبنای توافق طرفین است و از قابلیت اتکای کافی جهت کاربرد به عنوان مبنای ارزش‌گذاری سهام برخوردار نیست.

راهکار تامین منابع کسری بودجه دولت/ اوراق اخزا چیست؟

وی با اشاره به اینکه سابقه حجم و قیمت معاملات در بازار توافقی برای عموم قابل مشاهده است، افزود: در این بازار دامنه نوسان و حجم مبنا وجود ندارد و معاملات بر مبنای توافق است و الزاما بر مبنای قیمت اعلام شده امکان انجام معامله برای تمامی متقاضیان وجود نخواهد داشت.

معاون عملیات بازار فرابورس ایران گفت: بر این اساس بازار توافقی از لحاظ قابلیت اتکا، بازار فعال تلقی نمی‌شود و قیمت معاملات آن قابلیت ارجاع به منظور تعیین ارزش را نخواهد داشت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد