قطع برق ۱۶۰ اداره پرمصرف شهر تهران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: میزان مصرف برق پایتخت از ۵ هزار و ۱۰۰ مگاوات عبور کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر، کامبیز ناظریان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در ارتباط زنده تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به نهادهای عمومی است و به همین دلیل همکاری مشترکان اداری در شهر تهران می‌تواند تأثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز داشته باشد.

وی با بیان اینکه طی روز یکشنبه؛ ۱۰ تیرماه همکاری دستگاه‌های اداری منجر به کاهش ۱۲۰ مگاواتی مصرف برق شده است خاطرنشان کرد این رقم معادل مصرف برق ۱۲۰ هزار مشترک خانگی است و بر اساس بررسی‌های انجام شده ظرفیت کاهش مصرف برق تا ۱۸۰ مگاوات نیز در این حوزه وجود دارد.

وی با قدردانی از اداراتی که همکاری مناسبی در این زمینه داشته‌اند گفت: در حال حاضر تمامی ادارات و نهادهای عمومی شهر تهران مجهز به کنتورهای هوشمند هستند و میزان و نحوه مصرف آنان توسط سامانه‌های هوشمند برق پایتخت، تحت رصد لحظه‌ای قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران همچنین تاکید کرد: برنامه ریزی قطع برق ادارات پرمصرف به گونه‌ای انجام شده است که وقفه‌ای در ارائه خدمات به مراجعان ایجاد نشود.

ناظریان تصریح کرد: مصرف برق تهران طی روز یکشنبه؛ ۱۰ تیرماه از رقم ۵ هزار و ۱۰۰ مگاوات عبور کرده و نسبت به هفته گذشته افزایشی ۳۰۰ مگاواتی داشته است لذا انتظار می‌رود مشترکان بزرگ به ویژه در بخش اداری با حداکثر همکاری، همراه این شرکت در تأمین برق مورد نیاز سایر هموطنان و توزیع عادلانه انرژی باشند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد