تناقض ۶هزارتنی در آمار صادراتی قزل‌آلا

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: بنابر آمار گمرک سال گذشته ۱۲ هزارتن قزل آلا به بازارا‌های هدف صادر شده، درحالیکه این آمار غیرمنطقی است.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آرش نبی زاده از ثبات قیمت ماهی نسبت به یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هرکیلو قزل آلا سرمزرعه ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزارتومان و عمده فروشی تهران ۱۴۵ تا ۱۵۰ هزارتومان است.

به گفته او، بارش‌های اخیر بر میزان تولید تاثیری ندارد و همواره تولید برمبنای برنامه ریزی بازار صورت می‌گیرد، هرچند کم بارشی اثر سوء بر تولید می‌گذارد.

پیش بینی صادرات ۱۲ هزار تن قزل آلا در سال آینده

نبی زاده ادامه داد: سیل اخیر به برخی مزارع قزل آلا آسیب زد، اما هم اکنون آمار دقیقی از میزان خسارت نداریم و کماکان موضوع در حال بررسی است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی با بیان اینکه صادرات طبق روال عادی در حال انجام است، افزود: بنابر آمار از ابتدای سال ۷۰۰ تن قزل آلا به کشور‌های ارمنستان، روسیه و آذربایجان صادر شده است و همواره پیش بینی می‌شود که تا پایان سال صادرات به ۸ هزارتن برسد.

او گفت: بنابر آمار گمرک سال گذشته ۱۲ هزارتن قزل آلا صادر شده است، درحالیکه به اعتقاد ما ۷ تا ۸ هزارتن از این میزان غیرمنطقی است که باید اصلاح شود. براین اساس سال گذشته میزان صادرات قزل آلا ۵ هزارتن بوده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان