پیش بینی صادرات ۱۲ هزار تن قزل آلا در سال آینده

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی اعلام کرد: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزارتن قزل آلا صادر شده و پیش بینی می‌شود که این میزان سال آینده به ۱۲ هزارتن برسد.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بنا بر آخرین آمار از ابتدای سال ۶۰۰ تن تیلاپیا وارد شد و به رغم آن که برنامه‌ریزی برای واردات هزار تن تیلاپیا تا پایان سال بود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته واردات متوقف شد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی توقف واردات تیلاپیا در راستای حمایت از تولید داخل و رونق بازار نقش بسزایی دارد، درحالیکه استمرار واردات فیله تیلاپیا ضربه مهلکی به تولید داخل وارد می‌کرد.

نبی‌زاده درباره آخرین وضعیت تولید قزل آلا افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید قزل آلا به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تن برسد که بر این اساس کمبودی در عرضه نداریم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که سال آینده تولید قزل آلا با رشد ۱۰ درصدی به ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزارتن برسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزارتن قزل آلا صادر شده و پیش بینی می‌شود که این میزان سال آینده به ۱۲ هزارتن برسد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان