سکه در مرز کانال ۳۰میلیونی / ریزش‌ قیمت‌ها ادامه دارد؟

قیمت سکه که در ابتدای معاملات دیروز به کانال ۳۴ میلیون تومان رسیده بود، یک خبر باعث شد که سقوط کند و حالا صحبت از ادامه ریزش قیمت سکه در بازار است.

به گزارش اکونگار به نقل تجارت نیوز، قیمت طلا و سکه که از ابتدای معاملات روز یکشنبه افزایشی بود، از نیمه‌های روز کاهشی شد و قطعات بزرگ سکه، کانال عوض کردند. آیا این روند در روز دوشنبه نیز تکرار خواهد شد؟

 قیمت طلا و سکه از ابتدای معاملات روز یکشنبه، صعودی بود، به نحوی که قیمت سکه امامی به کانال 34 میلیون تومانی رسید و قیمت سکه بهار آزادی هم در سقف کانال 29 میلیون تومانی قرار گرفت.

قیمت نیم‌سکه نیز با افزایش ابتدای معاملات، در سقف کانال 18 میلیون تومانی قرار داشت. روز یکشنبه همچنین قیمت طلای 18 عیار هم رشد کرد و در کانال دو میلیون و 600 هزار تومانی قرار گرفت.

تغییر روند بازار

با این حال، روند صعودی بازار از نیمه ظهر برگشت و قیمت سکه‌های بزرگ کانال عوض کرد. به این ترتیب قیمت سکه امامی در پایان معاملات روز یکشنبه به 31 میلیون و 280 هزار تومان رسید. حباب این سکه نیز با کاهش دو میلیونی، به 6 میلیون و 204 هزار تومان رسید.

قیمت سکه بهار آزادی هم در پایان معاملات روز یکشنبه، 28 میلیون و 695 هزار تومان شد و حباب این قطعه نیز با کاهش، به سه میلیون و 642 هزار تومان رسید.

قیمت نیم‌سکه هم روز یکشنبه به 18 میلیون و 290 هزار تومان رسید و حباب این سکه هم با کاهش در سطح پنج میلیون و 752 هزار تومان قرار گرفت.

قیمت ربع سکه 11 میلیون و 295 هزار تومان و قیمت سکه گرمی نیز 6 میلیون و 100 هزار تومان شد.

بازار نزولی می‌ماند؟

با توجه به اخبار روز یکشنبه که از عرضه سنگین شمش طلا در مرکز مبادله خبر می‌دهد، به نظر می‌رسد بازار طلا با شوک مواجه و کاهشی شده است. البته با توجه به اینکه قیمت طلای 18 عیار همچنان در کانال دو میلیون و 600 هزار تومانی است، سرمایه‌گذاران امیدوارند قیمت طلا دوباره افزایشی شود.

با این حال، با توجه به خبر توزیع سکه‌های جدید بدون تاریخ، به نظر می‌رسد در صورتی که این سکه‌ها به بازار راه یابند و در بازار رویت شوند، کاهش قیمت سکه در بازار ادامه‌دار باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان