تاثیر بحران اقتصادی اخیر در چین بر بازار ارزهای دیجیتال

اقتصاد کشور چین که یکی از بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان محسوب می‌شود، این روزها دچار چالش‌های متعددی شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از سی‌ان‌ان بیزینس (CNN Business)؛ یک سوم کل سهام فهرست شده در چین (بیش از ۱۸۰۰ مورد)، بیش از ۱۰ درصد در بورس‌های شانگهای و شنژن سقوط کردند. در همین راستا، شاخص اقتصادی CSI ۱۰۰۰ چین روز دوشنبه در عرض چند ساعت بیش از ۸ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود در سال‌های اخیر رسید. این شاخص از ابتدای ماه ژانویه تاکنون حدود ۲۷ درصد کاهش داشته است.

این کشور همچنین به تازگی شاهد انحلال بزرگ‌ترین شرکت املاک و مستغلات خود، شرکت‌ چاینا اورگراند (China Evergrande) بوده است. سقوط این شرکت باعث شوکه شدن مردم چین شد و اعتماد سرمایه‌گذاران را از بین برد.

در پی ایجاد عدم اطمینان به دارایی‌های تحت حمایت دولت و بازارهای تنظیم‌شده چین، وضعیت بازار کریپتو در این کشور نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد.

از لحاظ تاریخی، نوسانات بازارهای مالی چین همیشه بر احساسات بازار کریپتو تأثیر‌گذار بوده است. با توجه به اینکه این کشور در حال حاضر دچار آشفتگی اقتصادی است، علاقه سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک کاهش خواهد یافت. این موضوع ممکن است باعث نوسان قیمت بیت کوین در آینده و همچنین، کاهش سرمایه‌گذاری توسط فعالان بازار شود.

در سناریویی متفاوت، سرمایه‌گذاران تلاش خواهند کرد تا از سرمایه خود در برابر بازارهای متزلزل سهام محافظت کنند. سرمایه‌گذارانی که پول خود را از بازار سهام بیرون می‌کشند، ممکن است آن را وارد بازار ارز دیجیتال کنند و در نهایت، موجب رونق آن شوند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان