کلنگ‌زنی پروژه تامین مسکن پرسنل یک شرکت پتروشیمی

کلنگ ساخت سه‌هزار واحد مسکونی پرسنل پتروشیمی امیرکبیر در شهرستان ماهشهر به زمین زده شد.

به گزارش اکونگار و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، مدیرعامل بانک رفاه کارگران، مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر و مسوولان استانی، عملیات ساخت سه‌هزار واحد مسکونی ویژه پرسنل این شرکت آغاز شد.

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر در آیین کلنگ زنی این پروژه با بیان اینکه این طرح در راستای پشتیبانی و توانمند‌سازی پرسنل شرکت اجرایی می‌شود، گفت: پروژه ساخت سه‌هزار مسکن ویژه پرسنل پتروشیمی امیرکبیر در قالب نهضت ملی مسکن و در راستای سیاست‌های دولت مردمی آغاز می‌شود و قطعا رونق اقتصادی برای منطقه بندر ماهشهر ایجاد خواهد کرد. سعید صادقی افزود: سازمان ملی زمین و مسکن در بحث تامین زمین و مجوز‌های لازم جهت عملیاتی کردن این پروژه همکاری مناسبی با شرکت پتروشیمی امیرکبیر داشته که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به تعهد بانک رفاه کارگران نسبت به تعهد تامین مالی و تسهیلات ۱۰‌هزار واحد مسکونی، اظهار کرد: پروژه سه‌هزار واحدی از محل تعهد این بانک ساخته خواهد شد.

صادقی با اشاره به اقدامات انجام شده در این شرکت طی چند ماه گذشته گفت : کلنگ زنی بیمارستان سوانح سوختگی و تامین تعداد زیادی وسایل سرمایشی برای نیازمندان منطقه بخشی از اقدامات این شرکت در راستای مسوولیت‌های اجتماعی بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن نیز در این آیین گفت: کلنگ ساخت سه‌هزار واحد مسکونی پرسنل پتروشیمی امیرکبیر اولین کلنگی است که برای ساخت کارکنان صنایع در خوزستان به زمین زده شد.

ارسلان مالکی با تقدیر از پیگیری مدیران پتروشیمی امیرکبیر در نهایی کردن این پروژه، افزود : تامین زمین این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شده و با توجه به پیگیری‌های شرکت پتروشیمی امیرکبیر قطعا مدیریت پروژه نیز به بهترین شکل انجام خواهد شد تا در سریع‌ترین زمان نهایی شود.

وی با اشاره به تامین مالی این پروژه اظهار کرد: تامین مالی این پروژه از سوی بانک رفاه کارگران یکی از مزیت‌های اصلی است که باعث خواهد شد تا ساخت این منازل طی زمان‌بندی مشخص انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح این پروژه قطعا همه‌‌‌ استانداردهای شهرسازی، زیست‌‌‌محیطی و حتی مسائل فرهنگی و اجتماعی دیده خواهد شد. مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این آیین گفت: اقدام پتروشیمی امیرکبیر در ساخت ۳‌هزار واحد مسکونی یک اقدام بسیار بزرگ است که این امر سبب شده تا دیگر شرکت‌های پتروشیمی نیز به این مقوله مهم ورود کنند.

اسماعیل لله گانی با تاکید بر اینکه بانک رفاه کارگران متعلق به جامعه کارگری است، افزود : در زمینه تامین مالی ساخت مسکن علاقه‌‌‌مند هستیم به بخش‌های کارگری خصوصا اقشاری که مرتبط با خود بانک هستند کمک بکنیم تا ان‌شاالله دغدغه‌‌ مسکن این عزیزان حل شود.

وی با تشریح عملکرد بانک رفاه کارگران در بخش‌های مختلف بیان کرد: در زمینه تامین مالی ساخت مسکن تسهیلات با باز پرداخت ۲۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با بیان اینکه شرکت پتروشیمی امیرکبیر در کنار فعالیت اقتصادی دغدغه رفع نیاز‌های منطقه را دارد، افزود: بیمارستان سوانح سوختگی بندر ماهشهر یکی از نیاز‌های اصلی این منطقه بود که در راستای مسوولیت‌های اجتماعی توسط این شرکت صورت پذیرفت.

دیدگاه