شناسه خبر: ۱۷۴۵
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون:

گازسوزی شرکت نفت و گاز کارون زیر ۵ درصد است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون گفت: کمتر از ۵ درصد گازسوزی در این شرکت انجام می‌شود و تلاش شده تا این ۵ درصد در تاسیساتی باشند که در فاصله‌ای دورتر از شهر اهواز قرار دارند.

گازسوزی شرکت نفت و گاز کارون زیر ۵ درصد است

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ حسن شهرویی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون در نشست خبری که امروز، ۱۹ بهمن ماه در سومین روز نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان در اهواز برگزار شد، گفت: شرکت نفت و گاز کارون به عنوان بزرگترین شرکت بهره‌برداری تولیدی در کلانشهر اهواز در حال فعالیت است.

او افزود: تولید در این شرکت در ۳ ماه اخیر ۴۰ درصد افزایش داشته است. این افزایش تولید براساس سیاست‌های شرکت ملی نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب جهت تامین گاز و نفت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون گفت: با افزایش ۴۰ درصدی تولید انجام شده در شرکت نفت و گاز کارون توانستیم بخشی از گاز مورد نیاز کشور را در این ایام تامین کنیم.

شهرویی عنوان کرد: برای این افزایش تولید نیازمند اجرای پروژه‌هایی بودیم تا بهبود عملکرد تولید داشته باشیم و کاهش ریسک تولید را محقق کنیم که خوشبختانه چنین مساله‌ای محقق شد.

او تصریح کرد: در این زمینه حدود ۱۷۰ طرح با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان اجرایی شد تا بتوانیم این مهم را محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون گفت: با تعاملاتی که با سازمان محیط زیست داریم تلاش کرده‌ایم تا کمترین گازسوزی را در محدوده شهر اهواز داشته باشیم. در این زمینه پروژه‌هایی در دست انجام است تا بتوانیم این حداقل گازسوزی را نیز کاهش داده و به صفر برسانیم.

شهرویی بیان کرد: در بحث خرید کالا و حمایت از ساخت داخل اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و در این راستا بیش از ۱۹۶ میلیارد تومان حمایت از ساخت داخل داشتیم.

او عنوان کرد: در بحث گازسوزی مشعل‌ها قراردادها و پروژه‌هایی در حال انجام است و بهسازی مشعل‌ها در دست اجرا است. در حال حاضر با اجرای طرح‌های آماک کمتر از ۵ درصد گازسوزی در شرکت نفت و گاز کارون داریم.

شهرویی افزود: تلاش شده تا این ۵ درصد در تاسیساتی باشند که در فاصله‌ای دورتر از شهر اهواز قرار دارند و این مساله مدیریت شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون با بیان اینکه ۶۰۰ تا ۷۰۰ حلقه چاه در محدوده شهر اهواز داریم، گفت: با توجه به اینکه شرکت ملی مناطق نفتخیز به عنوان برنامه‌ریز شرکت است و برنامه تولید را به صورت سالانه به ما اعلام می‌کند تولید را انجام می‌دهیم.

او اظهار کرد: بیش از یک میلیون بشکه تعهد تولید شرکت بوده که با توجه به کاهش‌های تکلیفی اکنون حدود ۷۰ درصد از تولید انجام شده است.

شهرویی عنوان کرد: برای چاه‌هایی که افت فشار دارند برنامه استفاده از تلمبه‌های درون چاهی در دست اقدام است که برای ۶۰ حلقه چاه نیز این تلمبه‌ها در حال استفاده است و در برنامه داریم تا این تعداد به ۱۴۰ حلقه چاه برسد تا با استفاده از تلمبه‌های درون چاهی استخراج نفت داشته باشیم.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر