قاره هدف ویژه صادرات نفت سپاهان

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان از قاره آفریقا به‌‌‌عنوان هدف ویژه صادراتی این کشور نام برد و گفت: به دلیل دسترسی آسان در شرایط حاضر به بازارهای آفریقا، با حضور در نمایشگاه ایران اکسپو، به‌‌‌دنبال رایزنی و دریافت داده‌‌‌های مرتبط با خودروهای رایج در کشورهای آفریقایی برای تولید و صادرات محصولات موردنیاز این بازارها هستیم.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ فرهاد امین‌دهقان، مدیرعامل شرکت نفت سپاهان در حاشیه نمایشگاه ایران اکسپو گفت: در سال گذشته با رسیدن این شرکت به حداکثر ظرفیت تولید، بیش از ۷۶۰‌هزار تن انواع روانکار صنعتی در این شرکت تولید و افزون بر ۵۰۰‌هزار تن آن، راهی بازارهای صادراتی شد که ۴۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به‌‌‌همراه داشت و خوشبختانه صددرصد ارزها وارد سامانه ارزی کشور شد.

به گفته او، با توجه به ظرفیت‌‌‌های صادراتی، این شرکت در همکاری با گروه‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان درصدد افزایش کیفیت محصولات تولیدی و تولید محصولات خاص در جهت دریافت معتبرترین گواهی‌‌‌نامه‌‌‌های استاندارد برای مقاصد صادراتی است.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان از قاره آفریقا به‌‌‌عنوان هدف ویژه صادراتی این کشور نام برد و افزود: به دلیل دسترسی آسان در شرایط حاضر به بازارهای آفریقا، با حضور در نمایشگاه ایران اکسپو، به‌‌‌دنبال رایزنی و دریافت داده‌‌‌های مرتبط با خودروهای رایج در کشورهای آفریقایی برای تولید و صادرات محصولات موردنیاز این بازارها هستیم.

او ادامه داد: محصولات روانکار شرکت نفت سپاهان تاکنون به ۱۱ کشور شامل هند، چین، کشورهای آذری‌زبان و برخی کشورهای آفریقایی عرضه شده‌‌‌ و با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.

فرهاد امین‌دهقان به عرضه محصول روغن موتور «مگلوب» این شرکت به کشور امارات متحده عربی اشاره کرد و گفت: این محصول که با برخورداری از استاندارد روز اروپا برای خودروهای لوکس طراحی و تولید شده است، حضور نسبتا موفقی در این بازار داشت و تلاش داریم امسال حضور خود را با قدرت بیشتری در این بازار ادامه دهیم.

او از تولید روغن موتور سفارشی در این شرکت خبر داد و گفت: در قرارداد با شرکت ایران خودرو، هم‌‌‌اکنون روغن موتور ویژه موتور مورد نظر را تولید و به این خودروساز عرضه می‌‌‌کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با اشاره به ۱۵ برنامه در طرح توسعه شرکت، از تولید محصول «گریس کلسیم» برای نخستین بار در این شرکت خبر داد و افزود: ۹ محصول جدید در برنامه تولید این شرکت در دستورکار است که سه مورد آن ویژه خودروهای سنگین و دیزل است.

فرهاد امین‌دهقان با اشاره به سه برنامه اصلی شرکت نفت سپاهان خاطرنشان کرد: پروژه F.R.W شرکت هم‌‌‌اکنون با ۹۰‌درصد پیشرفت با هدف افزایش کیفیت محصولات، امسال به بهره‌‌‌برداری می‌‌‌رسد.

او افزود: پروژه دوم TDAE تولید محصول Green RPO ضمن برخورداری از قابلیت ویژه صادراتی، کشور را از واردات این محصول بی‌‌‌نیاز می‌کند. به گفته‌‌‌ وی، توسعه بازار عرضه مویرگی محصولات در شرکت کیمیا اسپیدی، سومین برنامه شرکت برای امسال است که درصدد افزایش نمایندگی‌های توزیع مستقیم محصولات شرکت در سطح کشور هستیم.

امین‌دهقان در پایان این نشست، به همکاری میان تولیدکنندگان اصلی روغن موتور در کشور اشاره و تاکید کرد: این همکاری، ضمن کمک به ثبات نسبی بازار داخلی، در تامین مواد اولیه نیز موثر بوده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان