تولید گرید جدید در فولاد مبارکه

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از طراحی و تولید ورق فولادی مقاوم به دمای بالا گرید P۲۲۵ CH NR برای نخستین بار در کشور در فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش اکونگار و به نقل از فردای اقتصاد، غلامرضا سلیمی، با اشاره به روند روبه‌رشد تولید فولادهای خاص در فولاد مبارکه گفت: یکی از رویکردهای مهم و موفق فولاد مبارکه طی سال‌های گذشته و همچنین در زمان فعلی، پرداختن ویژه به مقوله کیفیت و تنوع سبد محصولات در قالب تولید گریدهای جدید فولادی است.

وی افزود: رویکرد استراتژیک طی دو سال اخیر به‌طور ویژه با نگاه متفاوت و به‌عنوان یک الزام حیاتی مدنظر مدیریت عالی سازمان بوده است؛ همچنان که وزیر صمت نیز در بازدید اخیر خود از فولاد مبارکه بر این راهبرد تاکید کرد و راه متعالی ماندن را حضور در سطح بین‌المللی و تولید گریدهای جدید دانست.

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه  با بیان اینکه رویکرد استراتژیک در سطوح بالای مدیریت کشور نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته فولاد مبارکه موفق شد ۱۴ گرید جدید را تولید کند و برای سال جاری نیز همین رویکرد را به تعداد بیشتر در دستور کار خود قرار داده است.

 وی با اشاره به اینکه تولید گرید P۲۲۵ CH NR   یکی دیگر از دستاوردهای فولاد مبارکه در حوزه تولید محصولات جدید است، خاطرنشان کرد: تولید گرید جدید با موفقیت همراه بود. یکی از وجوه تمایز فولاد مبارکه از سایر تولیدکنندگان این است که  این شرکت به دنبال مشعوف کردن مشتریانی است که تا قبل از این برخی محصولات را وارد می‌کردند و از این پس می‌توانند همان محصول را با همان کیفیت و قیمت تمام‌شده کمتر، از داخل کشور توسط فولاد مبارکه تامین کنند.

 به گفته سلیمی، استراتژی یاد شده مستلزم تجهیز خطوط تولید و بهره‌مندی از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، آموزش کارکنان مرتبط، انجام کار بازرگانی قوی با افق میان و بلندمدت و نگاه تحول‌گراست که در مدیریت عالی سازمان وجود دارد.

تامین هرچه بیشتر نیاز مشتریان و حضور قوی در بازارهای بین‌المللی

علیرضا مولوی‌زاده، مدیر متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه نیز افزود: در راستای تامین نیاز مشتریان داخلی و حضور قوی‌تر در بازارهای صادراتی و ازآنجاکه از سال‌های اخیر تولید حداکثری محصولات ویژه و باارزش‌افزوده بیشتر در راس اولویت‌های فولاد مبارکه قرار گرفته است، طراحی و تولید گرید P۲۲۵ CH NR که از انواع فولادهای مقاوم به دمای بالاست و کاربرد گسترده‌ای در صنایع مرتبط دارد، با موفقیت انجام شد.

تولید گرید جدید مطابق با استاندارد و مورد رضایت مشتریان

بابک شهریاری، رییس تروپروسس فولاد مبارکه تصریح کرد: تولید این گرید برای نخستین بار در کشور در خطوط تولید فولاد مبارکه با موفقیت انجام شد و علاوه بر تامین بازار داخل، صادرات آن نیز صورت گرفت و علاوه بر برآورده کردن الزامات استاندارد، رضایت مشتری سفارش‌دهنده را نیز در پی داشت.

 

دیدگاه