هدف گذاری فولاد مبارکه ، حل مشکل کمبود مواد اولیه

وزیر صمت گفت: ما باید به دنبال کشف ذخایر معدنی جدید باشیم که امیدواریم با کمک فولاد مبارکه اکتشافات معدنی جدیدی را آغاز کنیم و از این جهت مشکل کمبود مواد اولیه این صنعت نیز حل خواهد شد.

به گزارش اکونگار و به نقل از معدن۲۴، عباس علی آبادی، وزیر صنعت،معدن و تجارت اظهار کرد: در بخش معدن کشور پایش مناسبی انجام نشده و اکتشافات معدنی باید با جدیت بیشتری صورت گیرد. فولاد مبارکه از معادنی که از گذشته پایش شده برخوردار بوده و هست اما کافی نیست، چراکه پاسخگوی طرح‌های توسعه این مجموعه نیست.

 علی آبادی ادامه داد: ما باید به دنبال کشف ذخایر معدنی جدید باشیم که امیدواریم با کمک فولاد مبارکه اکتشافات معدنی جدیدی را آغاز کنیم و از این جهت مشکل کمبود مواد اولیه این صنعت نیز حل خواهد شد.

عباس علی آبادی در جریان سفر خود به استان اصفهان بخشی از برنامه های خود را به  بازدید از پروژه های معدنی اختصاص داد. او  در بازدید از پروژه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه عنوان کرد:‌ بسیار خرسندیم که در استان اصفهان شاهد فعالیت جدی بخش صنعت برای توسعه صنعت فولاد در پایین‌دست هستیم چراکه زنجیره ارزش افزوده از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعا پروژه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه منجر به بهبود وضعیت کمّی و کیفی تولید فولاد کشور و نوید خوبی برای آینده صنایع خودروسازی و دیگر صنایع است.

علی آبادی همچنین پس از بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: طبیعتاً نیروگاه و برق جزو زیرساخت‌های توسعه هر کشور است و نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه که در شرف بهره‌برداری است تا نیاز این مجموعه به انرژی را تامین کند، یکی از نیروگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای است که تجهیزات آن توسط گروه مپنا ساخته شده است.

 

دیدگاه