جهش ارزش سهام شرکت فولاد اقلید

ارزش هر سهم از شرکت فولاد اقلید پارس، طبق گزارش کارشناسان رسمی دادگستری تا ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ نسبت به زمان تأسیس این شرکت بیش از چهار برابر افزایش پیداکرده است. این اتفاق به دنبال اخذ تمامی مجوزهای لازم و پیشرفت‌های قابل‌توجهی بوده که در پروژه آهن اسفنجی رخ‌داده است.

به گزارش اکونگار به نقل از ماین نیوز؛ فولاد اقلید پارس بهمن‌ماه ۱۴۰۰ با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال با سهامداری ۵۱ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ۳۰ درصدی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و ۱۹ درصدی شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) ثبت شد.

اخذ تمامی مجوزهای لازم ازجمله محیط‌زیست و همچنین پیشرفت‌های قابل‌توجهی که در این مدت در پروژه آهن اسفنجی این شرکت رخ داد، به افزایش ارزش سهام این شرکت منجر شد.

بر اساس گزارش کارشناسان رسمی دادگستری تا تاریخ ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ ارزش هر سهم از شرکت فولاد اقلید، به بیش از ۴ برابر افزایش‌یافته است.

رضا شریفی مدیرعامل این شرکت با تمرکز بر روی پیوند صنعت و دانشگاه، به‌کارگیری علم روز دنیا که منجر به همکاری با دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر شده، همچنین ممیزی داخلی ایزو در این شرکت که بعد از اخذ گواهی‌نامه‌های بین‌المللی ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱، ۴۵۰۰۱ و IMS موردتوجه قرار گرفت، باوجود تمام موانع و مشکلاتی که تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی و عدم هماهنگی‌هایی که در همکاری با پیمانکاران کل و جز وجود داشته و دارد، نقش مؤثری در پیشبرد پروژه و این افزایش ارزش سهام داشته است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان