بازطراحی و ساخت یکی از تجهیزات اصلی پالایشگاه خاتون‌آباد

پمپ گردش الکترولیت که یکی از اساسی‌ترین تجهیزات پالایشگاه خاتون آباد است، پس از بازطراحی کارشناسان پالایشگاه، با همت شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شد.

به گزارش اکونگار به نقل از از مس‌پرس؛ این پمپ گردش الکترولیت که به طور مکرر و ماهانه دچار خرابی می‌شد و توقف تولید و افت کیفیت محصول را به دنبال داشت،  اکنون 14ماه است که بدون توقف در حال کار است.

مهدیان، مدیر امور پالایشگاه خاتون‌آباد، در تشریح این خبر، گفت: 7سال از راه اندازی پالایشگاه و فعالیت این پمپ الکترولیت میگذرد و در طول این مدت به دلیل شرایط خاص عملکردی و بلندی طول شافت، به طور میانگین 70مرتبه در سال دچار بریدگی شافت می شد که این اتفاق علاوه بر هزینه ی تامین قطعات پمپ، توقف تولید و افت کیفیت کاتد پالایشگاه را در پی داشت.

او افزود: ما برای حل این مشکل با شرکت های مختلف داخلی وخارجی متخصص در این حوزه مانند شرکتPONG YONG کره جنوبی و شرکت هایی در تبریز، اصفهان، مشهد و کرمان رایزنی کردیم اما نتیجه ای حاصل نشد.

مهدیان ادامه داد: در همین راستا کارشناسان امور پالایشگاه نسبت به اصلاح نقشه پمپ اقدام کردند و با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی، پمپ گردش الکترولیت پالایشگاه که یکی از اساسی ترین تجهیزات این کارخانه بود با اعتماد مجتمع مس شهربابک، به دست متخصصین و مهندسین داخلی ساخته و نصب شد وهم اکنون پس از 14ماه فعالیت بدون وقفه، همچنان در حال کار می باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان