خانه فرسوده بدهید، واحد نوساز تحویل بگیرید

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تصویب آیین‌نامه اجرایی طرح کلید به کلید در دولت و ابلاغ دستورالعمل آن خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، گفت: آیین‌نامه اجرایی طرح کلید به کلید در دولت مصوب و دستور العمل آن ابلاغ شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در طرح کلید به کلید، امسال نوسازی ۱۰ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری همچنین گفت: سهمیه هر استان در طرح کلید به کلید مشخص شده است.

 آیینی تصریح کرد: ضرورت دارد در هر استان محلات اولویت‌دار مشخص و آگهی عمومی منتشر شود تا مردم بدانند که در کدام محله در قالب طرح کلید به کلید می‌توانند واحد مسکونی فرسوده خود را معرفی کنند.

آئینی افزود: در طرح کلید به کلید در بافت‌های‌ فرسوده شهری (‌طرح کلید به زمین‌) سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری‌ ایران‌ همیاری و همکاری کامل دارند و فرایند عملیاتی و اجرایی شدن آن در حال طی شدن است. امسال با استفاده از این طرح، حدود 10 هزار واحد پلاک فرسوده با واحدهای نوسازی معاوضه خواهند شد.

وی یادآور شد: در آئین‌نامه اجرایی طرح نوسازی کلید به کلید (کلید به زمین) آمده است که متقاضیان باید سند رسمی 6دانگ داشته باشند، به همین جهت مالکان متقاضی این طرح  که سند غیررسمی یا سند قولنامه‌ای در اختیار دارند با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک محل زندگی خود در رابطه با سنددار کردن املاک خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به بند «م» تبصره قانون بودجه امسال و ماده 9 قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در رابطه با سنددار کردن املاک تصرف‌شده در سکونتگاه‌های غیررسمی، یادآور شد: افرادی که ملک‌شان در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری قرار دارد، می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به‌نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه