آژیر قرمز گرانی مسکن در تهران/ قیمت خانه در سه ماهه اول ۱۴۰۳ حدود ۴میلیون گران شد

بررسی معاملات بازار مسکن شهر تهران در ماه‌های پایانی بهار ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که قیمت خانه در اردیبهشت و خرداد به ترتیب متری ۳ میلیون و ۱۲۰ و یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان افزایش یافته و از مرز متری ۸۵ میلیون تومان رد شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از کاماپرس، این روزها یعنی اوایل تابستان، خرید آپارتمان ۱۰۰ متری دوخوابه در پایتخت، میانگین 8 میلیارد و ۵۹۱ میلیون تومان هزینه دارد. همچنین قیمت آپارتمان ۸۰ متری معادل 6 میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده و برای خرید خانه ۵۰ متری و نقلی در تهران باید متوسط 4 میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان هزینه کنید.

این منطقه رکورددار گرانی اجاره‌بها در تهران شد+ جدول قیمت‌ها

افزایش 5 درصدی قیمت مسکن در خرداد ماه

قیمت مسکن تهران در فروردین امسال ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اعلام شد، اما حالا طی حدود 2 ماه بیش از 5 درصد به قیمت مسکن تهران اضافه شده است

گرانترین نقطه پایتخت کدام است؟

قیمت مسکن در منطقه یک به عنوان گران‌ترین نقطه پایتخت به متری ۱۶۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده، در حالیکه این رقم دو ماه قبل متری ۱۵۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود؛ یعنی ظرف دو ماه بیش از متری ۱۰ میلیون بالا رفته که معادل رشد هفت درصدی است.

همچنین قیمت مسکن در منطقه ۱۶ در جنوب تهران حدود ۱۵ درصد رشد کرده که از همه مناطق بیشتر است. قیمت مسکن در منطقه ۱۶ از متری ۴۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به بیش از متری ۵۰ میلیون رسیده و بعد از آن مناطق ۱۴، ۲۲ و ۲۰ قرار دارند..

قیمت مسکن در منطق 6 مثل یوسف‌آباد، امیرآباد، حوالی پارک لاله، خیابان کارگر و غیره کمترین رشد را در این مدت داشته و حدود ۱.۵ درصد بالا آمده است.

جدول افزایش قیمت مسکن در تهران

بیشترین معاملات مسکن مربوط به کدام منطقه تهران است؟

بر اساس این گزارش، منطقه 5 و ۱۰ تهران در ماه‌های ابتدایی سال بیشترین خریدوفروش‌ بازار مسکن تهران را داشتند؛ به گونه‌ای که با اعلام بانک مرکزی، خرداد امسال در منطقه 5 تهران به‌تنهایی شاهد ۱۳.۵ درصد کل معاملات بودیم. همچنین در منطقه ۱۰ حدود ۱۰ درصد معاملات انجام شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد