رکود در بازار تزیینات ساختمان/ نرخ رنگ‌آمیزی ساختمان چقدر است؟

رئیس اتحادیه تزیینات داخل ساختمان از رکود در بازار تزیینات ساختمان در آستانه شب عید خبر داد و گفت که در حال حاضر نرخ عرف رنگ پلاستیک متری ۷۰ هزار تومان و رنگ روغنی متری ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان است.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، بهروز چوداری میلانی با بیان اینکه بازار تزیینات ساختمان امسال بازار خوبی نبود، تصریح کرد: در سال‌های گذشته با مشکلاتی مثل کرونا و سایر مشکلات حاشیه‌ای مواجه بودیم. اما امسال هم که این مشکلات نبود، اصلا بازار شب عید شروع نشد.

وی افزود: مشاهدات میدانی از بازار نشان می‌دهد تقاضای تزیینات ساختمان در آستانه شب عید نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است. رکود بازار مسکن، کاهش فعالیت انبوه سازان و مشکلات معیشتی که باعث شده مردم هزینه اضافی برای رسیدگی به تزیینات ساختمان نداشته باشند، باعث افت تقاضا در این بازار شده است.

به گفته رئیس اتحادیه تزیینات داخل ساختمان در حال حاضر نرخ عرف رنگ پلاستیک متری ۷۰ هزار تومان، رنگ روغنی متری ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان، کاغذ دیواری معمولی به ازای هر رول ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان و برای کاغذهای وارداتی و پی وی سی ۲۶۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. البته این حوزه نرخ مصوب ندارد و قیمت‌های یاد شده قیمت عرف بازار است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان