فروشندگان لوازم خانگی به ناچار قیمت‌ها را کاهش دادند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: فروشندگان قیمت کالاهای خود را کاهش داده‌اند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: فروشندگان لوازم خانگی به دلیل پرداخت چک، تامین نقدینگی و هزینه‌های فروشگاهی قیمت کالاهای خود را کاهش داده‌اند؛ این کاهش قیمت از ۵ تا ۲۰ درصد متغیر است.

سید رسول ابن‌الرضا در خصوص وضعیت بازار لوازم خانگی در مشهد اظهار کرد: قیمت لوازم خانگی به صورت شرکتی کاهش پیدا نکرده است. فروشندگان لوازم خانگی به‌دلیل رکود بازار و مشکلات مالی، قیمت کالاهای خود را حتی به ضرر کاهش داده‌اند.

او افزود: در حال حاضر شرایط فروش لوازم خانگی تغییر کرده است‌. طی چند ماه اخیر فروشندگان کالاهای خود را به صورت نقدی می‌فروختند اما اکنون لوازم خانگی با قیمت مصرف کننده، اقساط طولانی مدت، بدون سود و دیرکرد به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد تصریح کرد: فروشندگان به دلیل پرداخت چک، تامین نقدینگی و هزینه‌های فروشگاهی از جمله آب و برق و… قیمت کالاهای خود را کاهش داده‌اند؛ این کاهش قیمت از ۵ تا ۲۰ درصد متغیر است.

ابن‌الرضا عنوان کرد: در حال حاضر هیچگونه پیش‌بینی برای بازار لوازم خانگی امکان‌پذیر نیست.

او در خصوص قاچاق لوازم خانگی تصریح کرد: نمی‌توان قاچاق را به صورت علنی در بازار پیدا کرد؛ قاچاق اکثرا از طریق سایت‌ها و شبکه‌های مجازی انجام شده و در بازار و فروشگاه‌ها بسیار محدود است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد خاطرنشان کرد: همچنین هیچ شرکت گارانتی خارجی در ایران وجود ندارد. انجام هرگونه گارانتی برای کالاهای خارجی جعلی بوده و هیچ تعهدی وجود ندارد. به طور کلی تمام شرکت‌هایی که برای لوازم خانگی خارجی تعهدی را ارائه می‌دهند، بدون مجوز بوده و کار این شرکت‌ها تخلف و فروش کالای قاچاق است.

ابن‌الرضا بیان کرد: اگر قطعه‌ای از کالای خارجی خراب شود، هیچ‌گونه تعهدی وجود ندارد؛ به طور مثال اکنون قیمت برد یخچال و لباسشویی خارجی بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان است. به‌دلیل نبود تعهد خدماتی برای کالاهای خارجی، مردم ضرر و زیان خواهند دید.

او خاطرنشان کرد: در صورت حذف قیمت‌گذاری دستوری، رقابت بین تولیدکنندگان لوازم خانگی و ایجاد شرایط بهتر از جانب آن‌ها فراهم خواهد شد. در حال حاضر قیمت‌گذاری دستوری برای بازار لوازم خانگی تعیین نشده که این امر سبب برگشتن قیمت کالا به قبل و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و شرایط فروش بهتر شده است. همچنین تولیدکنندگان قیمت‌ کالاهای خود را به روز تغییر می‌دهند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد