اقتصاد بدون نفت به توسعه صنعت لوازم خانگی نیاز دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت اگر قرار است به سوی اقتصاد بدون نفت حرکت کنیم باید سرمایه‌گذاری را روی تولید انواع لوازم خانگی در داخل کشور گسترش دهیم.

به گزارش اکونگار؛ سید رسول ابن‌الرضا، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: زمانی توسعه صنعتی در یک کشور رخ خواهد داد که شاهد توسعه متوازن تمام صنایع باشیم ولی متاسفانه طی سالهای اخیر در صنعت لوازم خانگی ایران شاهد تحولی شگرف نبوده‌ایم که دلیل اصلی آن در عدم سیاست‌گذاری درست برای توسعه صنعت لوازم خانگی است.

او افزود: ثبات نرخ ارزطی حداقل ۳ ماه میتواند تاثیر خود را بر بازار لوازم خانگی بگذارد ولی متاسفانه این اتفاق به جای اینکه بیشتر رخ دهد طی سالهای گذشته کمتر اتفاق افتاده است.

ابن‌الرضا تصریح کرد: ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان لوازم خانگی ایرانی و خارجی بر رونق این بازار در شرایط رکود میتواند تاثیر شگرفی داشته باشد و دولت باید به عنوان یک حامی از صنعت و بازار لوازم خانگی به عنوان یکی از حوزه‌های درآمدی غیرنفتی به صورت تمام و کامل حمایت کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد ادامه داد: میزان خرید مردم از بازار لوازم خانگی بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته است و تا زمانیکه نقدینگی لازم در اختیار مردم قرار نگیرد نمیتوان به رونق بازار لوازم خانگی امیدوار بود.

او گفت: ارائه تسهیلات بانکی به خریداران انواع لوازم خانگی ایرانی در سطح کلان میتواند مردم را به خرید لوازم خانگی ایرانی ترغیب کند ولی وقوع این اتفاق هم به تنهایی کافی نیست و در شرایط کنونی خریدوفروش چندانی در بازار لوازم خانگی نسبت به گذشته انجام نمیگیرد.

ابن‌الرضا افزود: شرط بازگشت بازار لوازم خانگی به روزهای اوج، حمایت کامل و واقعی از مصرف‌کننده و تولیدکننده است. /بازار

دیدگاه