شناسه خبر: ۲۵۴۵
لینک کوتاه کپی شد

عمانی ها خواستار تولید مشترک لوازم خانگی در خاک عمان

وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان در بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد از علاقه خود برای تولید مشترک لوازم خانگی با ایران در خاک عمان خبر داد.

عمانی ها خواستار تولید مشترک لوازم خانگی در خاک عمان

به گزارش اکونگار و به نقل از صدا و سیما، "قیس بن محمد الیوسف" وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان که در رأس هیأتی بیش از ۶۰ نفر متشکل از مسئولین دولتی، رئیس، هیأت رئیسه و اعضای اتاق بازرگانی و صنایع عمان و تعدادی از رؤسای اتاق‌های بازرگانی و شرکت‌های بخش خصوصی این کشور به ایران سفر کرده است، به همراه "علی رسولیان" معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک صنعتی شمس آباد و ۴ واحد صنعتی و تولیدی در این شهرک صنعتی بازدید کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در این دیدار و بازدید‌های انجام شده، گزارشی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های صنعتی کشورمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را ارایه داد و افزود: با توجه به فعال بودن ۸۵۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشورمان این حوزه می‌تواند زمینه‌ساز ارتقاء مراودات صنعتی دو کشور باشد.

رسولیان، همچنین اضافه کرد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورمان بیش از ۵۱ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط فعال هستند که زمینه اشتغال بیش از یک میلیون نفر را فراهم آورده اند، به هم رسانی بنگاه‌های کوچک و متوسط دو کشور و ارتباط‌گیری کسب و کار‌ها نیز زمینه دیگری برای ارتقای مراودات اقتصادی می‌باشد.

وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و هیأت همراه همچنین از خرید کالا‌های ایرانی از جمله لوازم برقی و خانگی، محصولات الکترونیک، کاشی و سرامیک، دارو و... استقبال کردند.

این هیأت اقتصادی و تجاری به استفاده از توانمندی‌های صنعتی کشورمان در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی علاقمند بودند و از سرمایه‌گذاری‌های مشترک صنعتی استقبال کردند.

عمانی‎ها ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌های مشترک، ظرفیت‌های صنعتی کشورمان را زمینه ساز ارتقای مبادلات تجاری و تعمیق همکاری‌ها دانستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نیز در این بازدید‌ها گزارشی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد را به هیات عمانی ارایه داد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر