همتی از رسانه نزدیک به دولت شکایت می‌کند؟

واکنش همتی به ادعای رسانه‌های نزدیک به دولت: ادعای «ارائه اطلاعات محرمانه به صندوق بین‌المللی پول» کذب محض است، حق شکایت محفوظ است/ این قبیل اظهارات به دولت کمکی نمی‌کند؛ باعث «دستاوردسازی» هم نمی‌شود

به گزارش اکونگار به نقل از انتخاب، برخی رسانه‌های نزدیک به دولت، در خبری مدعی شدند که «همتی رییس وقت بانک مرکزی، اطلاعات محرمانه را به صندوق بین‌المللی پول داد». رییس اسبق بانک مرکزی در جملاتی کوتاه در واکنش به این خبر گفت: ضمن اینکه حق شکایت به قوه‌قضائیه را برای خود محفوظ می‌دارم، اعلام می‌کنم که این ادعا، کاملاً دروغ و کذب محض است.

برخی رسانه‌های نزدیک به دولت، در خبری مدعی شدند که «همتی رییس وقت بانک مرکزی، اطلاعات محرمانه را به صندوق بین‌المللی پول داد»

همتی: طی ۲سال، هر ۲ماه، از ۶ میلیارد و جمعا از ۷۲ میلیارد دلار درآمد نفتی محروم شده‌ایم / الان باید خوشحال باشیم که با مجوز آمریکا از منابع خود برای غذا و دارو استفاده خواهیم کرد؟

همتی: چرا با تعلل ظرف دوسال کشور را از ۷۲ میلیارد دلار درآمد نفتی کشور محروم کردید؟ / تازه معلوم شده ۱ میلیارد آن هم در طول ۲ سالی که خبر درمانی می‌کردند، آب رفته است! 

همتی: کاهش میزان پول ها در کره صرفاً به دلیل کاهش برابری ارزش «وون» در مقابل یورو و دلار نبود / هنگامی که انعقاد قرارداد به ارز محلی انجام می شود، باید موضوع حفظ ارزش آن در مقابل سایر ارزها دیده شود / در قرارداد مربوط به دریافت دینار در عراق در دوره مسئولیت بنده این موضوع رعایت شده

در این مورد، خبرنگار «انتخاب» در تماس با «عبدالناصر همتی» صحت و سقم این ادعا را جویا شد.

رییس اسبق بانک مرکزی در جملاتی کوتاه گفت: ضمن اینکه حق شکایت به قوه‌قضائیه را برای خود محفوظ می‌دارم، اعلام می‌کنم که این ادعا، کاملاً دروغ و کذب محض است.

وی با بیان این مطاب که «این قبیل اظهارات به دولت کمکی نمی‌کند»، ابراز امیدواری کرد که «کسانی که پشت‌پرده‌ی این ادعای کذب هستند، راه جدیدی برای «دستاوردسازی» پیدا کنند»

 

 

دیدگاه