شمار فوت‌شده‌ها در حج به ۲۵ نفر رسید

مرکز پزشکی حج و زیارت تعداد فوتی‌های زائران ایرانی از ابتدای حج تاکنون را ۲۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، بنابر اعلام مرکز پزشکی حج و زیارت از ابتدای حج تاکنون 23 زائر ایرانی در مکه و منا و 2 زائر ایرانی در مدینه فوت شده‌اند.

در اطلاعیه این مرکز پزشکی آمده است: تاکنون 90 زائر ایرانی با همراه از فرودگاه جده به کشور منتقل شده‌اند.

همچنین تعداد زائران بستری‌شده در بیمارستان‌های عربستان در مکه و مدینه به ترتیب 16 و 4 بیمار و در بیمارستان هلال احمر در مکه 29 نفر اعلام شده است.

مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام کرد: در حج تمتع امسال، یک میلیون و 159 هزار و 153 خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و... و.) به حجاج ارائه شده است، که از این میزان، یک میلیون و 99 هزار و 901 خدمت در مکه و مشاعر و 59 هزار و 252 خدمت در مدینه ارائه شده است.

امسال حدود 87 هزار و 600 زائر از ایران در حج حضور داشتند. عربستان مجموع زائران حاضر در حج تمتع را حدود یک میلیون و 800 هزار نفر اعلام کرده است. براساس آخرین آمارها، شمار زائران فوت شده در حج امسال بیش از 1300 نفر بوده است. گفته شده گرمازدگی بیشترین عامل فوت حجاج بوده است.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد