شناسه خبر: ۸۱۷
لینک کوتاه کپی شد

تولید و فروش نمادهای فولادی و معدنی در بهار ۱۴۰۱

در سال ۱۴۰۰ شرکت‌‌های فولادی بازار سرمایه فشار سنگینی را از ناحیه محدودیت‌‌های مصرف انرژی و همچنین افزایش نرخ حامل‌‌های انرژی متحمل شدند و حاشیه سود بسیاری از این شرکت‌‌ها کاهش یافت.

به گزارش اکونگار به نقل از چیلان؛ محدودیت‌‌های مصرف برق در سال ۱۴۰۱ هم از اواسط خرداد آغاز شد.

این گزارش، عملکرد تولید و فروش شرکت‌‌های فولادی و سنگ آهنی بازار سهام را در سه‌‌ماه نخست سال ۱۴۰۱ با دوره مشابه سال قبل مقایسه می‌کند. در این گزارش عملکرد تولید و فروش شرکت‌‌های فولاد مبارکه (فولاد)، فولاد خوزستان (فخوز)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد خراسان (فخاس)، فولاد هرمزگان (هرمز)، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه)، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ)، آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فولاد امیرکبیر کاشان (فجر)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) بررسی شده است.

در سه ماه نخست سال جاری از بین نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهام، بیشترین رشد درآمد فروش مربوط به شرکت آهن و فولاد ارفع بوده و درآمد فروش این شرکت رشد ۷۸ درصدی را نسبت به سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ تجربه کرده است. درآمد فروش بزرگ‌ترین شرکت فولادی ایران یعنی شرکت فولاد مبارکه اصفهان که در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، ۳۳ هزار و ۶۶۵ میلیارد تومان بود، در سه ماه نخست سال جاری با رشد ۴۳ درصدی به ۴۸ هزار و ۱۶۱ میلیارد تومان رسید. فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ در مجموع توانسته بود از محل فروش محصولات خود درآمد ۱۴۵ هزار و ۶۲۷ میلیارد تومانی به دست بیاورد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر