شناسه خبر: ۲۳۱۹
لینک کوتاه کپی شد

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو:

زیرساخت‌‌‌های توسعه فناوری در کشور تامین شده است

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد.

زیرساخت‌‌‌های توسعه فناوری در کشور تامین شده است

به گزارش اکونگار به نقل از ایمیدرو؛ طی نشست هم‌‌‌اندیشی و هم‌‌‌افزایی پژوهش ایمیدرو و بنگاه‌‌‌های منتخب که به میزبانی شرکت آلومینیوم جنوب به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، غلامرضا ملاطاهری خاطرنشان کرد: تمام زیرساخت‌‌‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد. بنابراین باید با عارضه‌‌‌یابی نیازهای فناورانه بتوانیم بهترین نتیجه را از فرصت‌های موجود به دست آوریم.

او از احصای اقلام راهبردی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: کمیته توسعه فناوری در ایمیدرو تشکیل شده است که طرح‌های فناورانه را بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌دهد. ملاطاهری از برنامه‌ای برای تدوین تفاهم‌نامه بین شرکت‌های بخش آلومینیوم در راستای بررسی موضوعات این حوزه و ایجاد هم‌افزایی پژوهشی در این بخش خبر داد.

همچنین مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو افزود: ایمیدرو توسعه فناوری تولید آلومینیوم سبز را نیز همچون فولاد سبز با همکاری شرکت‌های آلومینیومی در دستور کار قرار خواهد داد.

طی این نشست مجید وفائی‌‌‌فرد، مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی به ارائه فعالیت‌های دانش‌بنیان در این حوزه پرداخت و از برگزاری جشنواره اینوماین ۴ با همکاری مشترک دانشگاه تهران و موسسه یونیدرو طی تابستان سال آینده خبر داد. همچنین معرفی اقدامات و فعالیت‌های شرکت آلومینیوم جنوب، ارائه آخرین گزارش از پژوهش هوشمندسازی معادن ایران، عارضه‌یابی برای احصای نیازهای فناورانه بخش معدن و صنایع معدنی و نیز ارائه گزارش عملکرد شرکت‌های تابعه ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب نیز در این نشست مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر