شناسه خبر: ۲۲۷۷
لینک کوتاه کپی شد

مقایسه وضعیت سهام شرکت ملی مس نسبت به رقبای خارجی

شرکت ملی صنایع مس ایران هفته گذشته را با رشد قیمت سهم همراه بود و در هفته جاری نیز رشد قیمت تا رقم 10 هزار و 300 ریالی را تجربه کرد و به میزان 6 هزار و 457 واحد بر شاخص کل اثر گذاشت و آن را تا یک میلیون و 804 هزار و 300 واحد رساند.

مقایسه وضعیت سهام شرکت ملی مس نسبت به رقبای خارجی

به گزارش اکونگار به نقل از فردای اقتصاد؛ اما این تنها رشدی نیست که از سوی فملی در این ایام محقق شده ، با بررسی آمار ها و بر اساس قیمت دلاری هر سهم شرکت ملی مس طی سال 1395 تا کنون به مدت 6 سال ، 476 درصد رشد را تجربه کرده است این یعنی بدون اعمال تورم سهام این شرکت در بازار سالانه بیش از 79 درصد افزایش یافته است.

قیمت دلاری سهم ملی مس

در بررسی وضعیت سهام شرکت ملی مس نسبت به سایر رقبا در سطح جهانی نیز نشان می دهد که این شرکت در مقایسه با رقبا بازدهی بهتری را به سهامداران خود داده است.

شاخص مقایسه‍ای قیمت سهام ملی مس با دو شرکت خارجی فعال در صنعت

ملی مس بر اساس آمار و اطلاعاتی که در کدال منتشر شده است تا پایان بهمن ماه سال جاری میزان فروش کل محصولات در بازار داخلی  این شرکت  50 هزار و 930 میلیارد و 812 میلیون و 200 هزار تومان اعلام شده این محصولات شامل : مس کاتد ، سنگ اکسید ، سنگ سولفور ، کنسانتره طلا و نقره ، کنسانتره مولیبدن ، کنسانتره مس و مفتول است .همچنین میزان فروش صادراتی این شرکت نیز تا پایان بهمن ماه سال جاری 23 هزار و 831 میلیارد و 993 میلیون و 300 هزار تومان شد که شامل محصولاتی نظیر : کاتد ، اکسید مولیبدن و اسید سولفوریک است.

نسبت سود به مارکت کپ

با بررسی وضعیت سه شرکت تولید کننده مس در بازار های جهانی میبینیم که ملی مس با توجه به سود سازی که داشته اما مارکت کپ یا ارزش بازار پایین تری نسبت به رقبا دارد که نشان دهنده عقب ماندگی سهام این شرکت نسبت به شرکت های مشابه است اما این عقب ماندگی حاکی از کم کاری در فعالیت شرکت مس نیست چرا که میزان بازدهی این شرکت نسبت به رقبا در وضعیت بهتری قرار دارد . این در حالیست که  فملی از بسته بودن بازار های این شرکت نسبت به سایر رقبا رنج می برد چرا که سایر شرکت ها در فضای بین المللی و رقابتی فعالیت دارند ولی فضای معاملاتی ملی مس به دلیل تحریم ها محدود شده است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر