شناسه خبر: ۲۲۴۲
لینک کوتاه کپی شد

افتتاح طرح «استکر ریکلایمر» در صبا فولاد خلیج فارس

در مراسمی طرح «استکر ریکلایمر» به ‌‌‌منظور تغذیه مخزن روزانه خط تولید کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس افتتاح و عملیات اجرایی طرح توسعه این کارخانه با اشتغال‌زایی بیش از ۴۰۰نفر آغاز شد.

 افتتاح طرح «استکر ریکلایمر» در صبا فولاد خلیج فارس

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ هدف از اجرای طرح «استکر ریکلایمر» انباشت و برداشت گندله به صورت مکانیزه است که با سرمایه‌گذاری ۶میلیون یورو در زمینی به مساحت ۳۵هزار مترمربع و با ظرفیت یک‌هزار و ۵۰۰ تن بر ساعت و میزان اشتغال‌‌‌آفرینی مستقیم برای ۲۰ نفر اجرایی شد.

از ویژگی‌‌‌های این طرح می‌توان به انباشت و برداشت یکنواخت، استفاده بهینه از کل فضای موجود پارک، زیبا‌سازی دپوها و محیط انباشت و برداشت، سرعت عمل در انباشت و برداشت متریال، جلوگیری از آسیب‌زدگی به محیط‌زیست، اشاره کرد.

بالا بردن سطح کیفیت انباشت و برداشت، پیشگیری از آسیب‌‌‌های زیست‌‌‌محیطی (گرد و غبار و نشتی‌های مختلف)، حذف هزینه‌‌‌های اضافی انباشت و برداشت و بهره‌‌‌مندی ایمنی کارکنان در هنگام انباشت و برداشت نیز از مزایای طرح به شمار می‌رود.

عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس نیز پس از ۱۳ سال و با حضور استاندار هرمزگان، با احداث واحد احیای مگامدول شماره ۲ تولید بریکت گرم (HBI) آغاز شد.

این طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورو و ظرفیت تولید یک میلیون و ۷۶۰ هزارتن بریکت گرم (HBI) در سال، در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در مدت زمان ۲۴ ماه اجرایی می‌شود.

میزان اشتغال‌زایی مستقیم این طرح ۴۰۰ نفر است و برای ۵هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر