شناسه خبر: ۱۸۴۰
لینک کوتاه کپی شد

احداث بندرگاه در بندر خمیر برای صادرات مواد معدنی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پهلودهی نخستین شناور در بندرگاه خمیر به منظور بارگیری یک محموله سنگ گچ خبرداد.

احداث بندرگاه در بندر خمیر برای صادرات مواد معدنی

به گزارش اکونگار به نقل از معدن ۲۴؛ حسین عباس نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پهلو دهی آزمایشی اولین فروند شناور در ضلع شرقی بندرگاه جدید الاحداث خمیر اظهار داشت: این شناور بارج یدکش با ظرفیت دو هزار تن پس از انجام عملیات دریایی و رعایت تمامی الزامات ایمنی در این بندرگاه پهلو دهی شد.

او افزود: پس از انجام فرآیند اسنادی و بارگیری کالا مقرر شده شناور مذکور در سفر نخست خود ۱۸۰۰ تن سنگ گچ را ازمبدا این بندر به مقصد یکی از کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس حمل کند.

احداث بندرگاه در بندر خمیر برای صادرات مواد معدنی

عباس نژاد گفت: پیشتر نیز به منظور اطمینان از ایمن بودن مسیر دسترسی دریایی به بندرگاه بندرخمیر و افزایش دقت در انتخاب موقعیت استقرار علائم کمک ناوبری، عملیات سایداسکن سونار بستر دریا انجام شده بود.

او انجام هیدرو گرافی کانال مجاور بندرگاه و احصاء اطلاعات هیدروگرافی مسیرهای جنوب غربی از خمیر تا منتهی الیه جنوب غربی جزیره قشم و مسیر شرقی از خمیر تا بندر پل را از دیگر اقدامات در جهت تامین ایمنی دریانوردی در این بندرگاه عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به تحقق خواست مردم مبنی بر الحاق رمپ فلزی با هدف ایجاد بستر مناسب جهت پهلودهی شناورها با کاربری های دیگر نیز اشاره ای داشت و تصریح کرد: عملیات ساخت، به آب اندازی و انتقال این سازه فولادی به اتمام رسیده و عملیات نصب این رمپ فلزی در ضلع غربی بندرگاه در حال انجام است.

بندرگاه خمیر به عنوان یکی از طرح های مهم و راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی قلمداد می شود که با هدف تسهیل تجارت، رونق صادرات و واردات، ارتقا راندمان اقتصادی و نیز رونق بخشی به اشتغال مردم بومی احداث شده و قرار است بزودی مورد بهره برداری رسمی قرار گیرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر