شناسه خبر: ۸۱۱
لینک کوتاه کپی شد

تسهیل صادرات خشکبار به قطر برای جام جهانی

از اول شهریور تا آخر آبان (پایان جام جهانی) چهار گروه کالایی صادراتی به قطر که یکی از آنها خشکبار است، تنها ۷۰ درصد تعهد ارزی دارند و ۳۰ درصد تعهد ارزی نخواهند داشت.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ رئیس سازمان توسعه تجارت با اعلام خبر فوق گفت: ایران کشوری نیست که تولید محصولش به قصد صادرات انجام شود و این موضوع در کنار بخشنامه‌های متعددی که دستگاه‌های مختلف صادر می‌کنند، از جمله مشکلات اصلی بر سر راه صادرات محسوب می‌شود.

علیرضا پیمان‌پاک گفت: تلاش خود را برای تنقیح قوانین و بخشنامه‌های موجود انجام می‌‌دهیم و به‌‌جد پیگیر حل مشکلات ارزی و ایجاد یک راهکار هستیم، اما این راهکار برای اجرایی شدن بیشتر از دو ماه زمان لازم دارد.

وی افزود: در حال برنامه‌ریزی موضوع واردات در برابر صادرات برای گروه‌های کالایی بیشتری هستیم تا کالا‌‌های مصرفی دیگر ارز نیمایی نگیرند و ارز خود را از کالا‌‌های خاص صادراتی تامین کنند.

همچنین در حال تهیه مشوق‌‌های صادراتی و بازاریابی هستیم تا در نقاط مقصد، برای صادرکنندگان سازو‌کار‌‌های ویژه ایجاد کند.

پیمان‌پاک گفت: مصوب شده از اول شهریور تا آخر آبان (پایان جام جهانی) چهار گروه کالایی صادراتی به قطر که یکی از آنها خشکبار است، تنها ۷۰ درصد تعهد ارزی داشته و ۳۰ درصد تعهد ارزی نداشته باشند و مدت بازگشت ارز نیز ۶ ماه باشد. به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، مصوب شده تا امکان رفع تعهد ارزی همه کالا‌‌های صادراتی به کشور‌‌های روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان از طریق کوتاژ به واردکنندگان کالا از روسیه فراهم شود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر