تحقق بودجه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۲ البرز دارو

شرکت البرز دارو در شش ماهه نخست امسال با کسب سود ۴۷۰ میلیارد تومانی توانسته رشدی حدود ۵۰ درصدی نسبت سال گذشته ایجاد کند بر همین مبنا بیش از بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۲ محقق می شود.

به گزارش اکونگار به نقل از بازار؛ شرکت البرز دارو با نماد دالبر در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به ازای هر سهم ۴۹.۵ تومان سود شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

«دالبر» با سرمایه ثبت شده ۶۵۸ میلیارد تومان در عملکرد ۶ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مبلغ ۱۶۲۳ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته است. همچنین طی عملکرد ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان سود شناسایی کرده است.

همچنین شرکت البرز دارو طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معادل ۳۱۱ میلیارد تومان، از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد رشد داشته است.

شرکت در آخرین برآورد خود، پیش بینی فروش ۳۰۳۷ میلیارد تومانی با حاشیه سود ناخالص ۴۲ درصدی برای سال مالی ۱۴۰۲ را داشته که توانسته تا پایان شهریور ۱۴۰۲ حدود ۵۳ درصد بودجه خود را از لحاظ مبلغ فروش، پوشش دهد.

همچنین مدیران این شرکت در تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ با افزایش سرمایه ۴۴ درصدی موافقت کردند که بر مبنای آن سرمایه فعلی شرکت که ۶۵۸ میلیارد تومان و با افزایش ۲۹۲ میلیارد تومانی از محل سود انباشته به ۹۵۰ میلیارد تومان رسیده است و همین موضوع می تواند در سرمایه گذاری های شرکت موثر باشد و درآمد سود بیشتری عاید سهامداران کند.

شرکت اجرای پروانه ۱۱ محصول جدیدی را در حال انجام داد و همچنین شرکت تأییدیه تولید هازارد را از هلدینگ گرفته و احتمالا تا دو سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

همچنین پروژه سفالوسپورین را در دست اقدام دارد و سه محصول ترکیبی برای این پروژه در نظر گرفته شده است که تاکنون هیچ‌کدام از شرکت‌های دارویی این محصولات را نداشته‌اند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه