در جست و جوی دیدار چهره به چهره رئیسی با تولیدکنندگان

رئیس انجمن فرانگران نوین گفت: علاوه بر دیدار چهره به چهره رئیس جمهوری با شرکت های بزرگ صنعتی، نشست های منطقه ای نیز کمک زیادی در شناسایی چالش ها و ریشه یابی آنها خواهد داشت.

به گزارش اکونگار به نقل از اگروفودنیوز؛ سید احسان مصطفوی، رئیس هیئت مدیره شرکت زعفران مصطفوی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ”دو سال از آغاز فعالیت دولت سیزدهم این دولت تا چه حد توانسته در ثبات بازار ارز و تورم موفق عمل کند؟” گفت: عوامل متعددی بر ثبات نرخ ارز موثر هستند از جمله تورم، نرخ بهره، مبادلات خارجی که کشور دارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن فرانگران نوین افزود: بدهی دولت، شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی، ثبات سیاسی کشور، کم بودن رغبت سرمایه گذاری خارجی یا رکود اقصادی، سفته بازی و … نیز از جمله این عوامل هستند.

مصطفوی بیان کرد: بنابراین هنوز برای دولتی که دوسال است روی کار آمده و کارهایی را در حوزه های متنوعی شروع کرده است قضاوت زود است منتها باید بگوییم در برخی از حوزه شاهد عملکرد مناسبی هستیم و اقدامات اساسی خوبی در دست است اما در برخی از حوزه ها هنوز باید کار بیشتری انجام بگیرد.

این فعال اقتصادی دیدار چهره به چهره رئیس جمهوری را با کارآفرینان و شرکت های بزرگ صنعتی در جهت حمایت از  تولیدکنندگان را موثر دانست و تصریح کرد: قطعا دیدار چهره به چهره موثر است اما در کنار این دیدارها، نشست های منطقه ای نخبگانی ضروری است، که ضعفها و مشکلات راشناسایی و ریشه یابی شود تا  دولت بتواند  مسائل و چالش های  مطروحه را به خوبی مدیریت کند و راهکارهای مناسبی برای حل و فصل آنها ارائه دهد.

دیدگاه