هزینه‌های عملیاتی سربار«توزیع دارو پخش»

مروری بر گزارش فصل بهار شرکت توزیع دارو پخش نشان می‌دهد که افزایش هزینه‌ها مانع از سودآوری این شرکت شده‌اند.

به گزارش اکونگار، شرکت توزیع دارو پخش صورت‌های مالی منتهی به ۳۱ خرداد۱۴۰۲ را در کدال منتشر کرده است. این شرکت با نماد دتوزیع در بازار سرمایه همانند رقبای خود ملزم به انتشار گزارش‌ها و اطلاعات مالی خود در کدال است.

بررسی این اطلاعات نشان می‌دهد که دتوزیع  در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود 4 هزار و 503 میلیارد تومان از فروش انواع داروهای انسانی درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 81 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 434 میلیارد تومانی برای دتوزیع رقم خورد که رشد 36 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

شرکت توزیع دارو پخش در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 207 میلیارد تومانی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 7 درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس دتوزیع در پایان بهار بالغ بر 87 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود 28 درصد کاهش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 10 درصد، حاشیه سود عملیاتی 5 درصد و حاشیه سود خالص 2 درصد است.

گفتنی است که حاشیه سود خالص و ناخالص دتوزیع نسبت به سال مالی گذشته 3 درصد کاهش داشته‌اند. شرکت توزیع دارو پخش در بهار سال جاری موفق به تحقق 483 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده هر سهم در بهار 1401 عدد 1001 ریال بود که اکنون شاهد افت 52 درصدی است.

 

 

دیدگاه