غبهنوش؛ افزایش درآمد با چاشنی کاهش سود

درآمدی که شرکت بهنوش در فصل بهار سال جاری کسب کرد بالاتر از چهار فصل گذشته سال قبل بود؛ اما صورت‌های مالی و روند هزینه‌ای نشان از کاهش سود در این شرکت دارد.

به گزارش اکونگار، شرکت بهنوش هم مانند سایر رقبای خود صورت‌های مالی منتهی به خرداد ۱۴۰۲ را در کدال منتشر کرده است. بررسی صورت وضعیت غبهنوش نشان می‌دهد که این شرکت در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود یک هزار و 124 میلیارد تومان از فروش انواع آبمیوه، آب، انواع دوغ، انواع ماالشعیر، انواع نوشابه و انرژی زا و سایر درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 65 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 292 میلیارد تومانی برای غبهنوش رقم خورد که رشد 31 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

شرکت بهنوش در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 43 میلیارد تومانی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 42 درصد کاهش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس شرکت بهنوش در پایان بهار بالغ بر 22 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود 61 درصد کاهش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 26 درصد، حاشیه سود عملیاتی 4 درصد و حاشیه سود خالص 2 درصد است.

 گفتنی است که حاشیه سود خالص غبهنوش نسبت به سال مالی گذشته 6 درصد و حاشیه سود ناخالص نیز 7 درصد کاهش داشته‌اند. شرکت بهنوش در بهار سال جاری تنها موفق به تحقق 599 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده هر سهم در بهار 1401 عدد یک هزار و 519 ریال بود که اکنون شاهد افت 61 درصدی است.

 

 

دیدگاه