روزدارو، سایه سنگین هزینه‌‌ها بر سر سود

صورت‌های مالی شرکت داروسازی روزدارو نشان می‌دهد که هزینه‌های سنگین مانع سوددهی شده‌اند.

به گزارش اکونگار، بررسی صورت‌های مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۲شرکت داروسازی روزدارو نشان می‌دهد که این شرکت  در 3 ماهه نخست سال جاری موفق شد حدود 199 میلیارد تومان از فروش انواع قرص و دراژه، انواع پودر، انواع کپسول درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 196 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 69  میلیارد تومانی برای دروز رقم خورد که رشد 368 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

شرکت روزدارو در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 61 میلیارد تومانی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 586 درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس دروز در پایان بهار بالغ بر 35 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد که در مقایسه با سال گذشته حدود 27 هزار و 482 درصد افزایش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 35 درصد، حاشیه سود عملیاتی 31 درصد و حاشیه سود خالص 18 درصد است.

 گفتنی است، حاشیه سود خالص «دروز» نسبت به سال مالی گذشته 13 درصد و حاشیه سود ناخالص نیز 22 درصد افزایش داشته‌اند. شرکت داروسازی روزدارو در بهار سال جاری موفق به تحقق 507 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده هر سهم در بهار 1401 عدد 2 ریال بود که اکنون شاهد رشد 25 هزار و 250 درصدی است.

 

 

دیدگاه