حذف الزام دریافت پروانه ساخت برای تولیدکنندگان صنایع غذایی

​حذف الزام تولید کنندگان صنایع غذایی به دریافت پروانه ساخت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شد.

به گزارش اکونگار و به نقل از فردای اقتصاد، محسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی و کشاورزی ایران در گفت‌وگویی گفت: در ۲۸۵ مین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با تلاش انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع غذایی اتاق اصفهان، مصوبه کشوری آن نهایی شده و الزام صدور پروانه ساخت مرتفع شد.

وی افزود: درمتن مصوبه آمده است که تولیدکنندگان موادغذایی که دارای مسؤل فنی و آزمایشگاه هستند، با دریافت پروانه بهره‌برداری تولید یک محصول از معاونت‌های غذا و دارو می توانند ضمن متعهد بودن به لیبل گذاری دقیق و رعایت کلیه شرایط و قوانین سازمان غذا و دارو طبق ماده ۱۱ قانون مواد خوراکی بهداشتی و آشامیدنی، و طبق ضوابط و مقررات استاندارد ملی، محصولات مربوطه به موضوع پروانه بهره‌برداری را با هر گونه تنوعی بدون دریافت پروانه ساخت مجزا با درج شماره پروانه بهره‌برداری مربوطه تولید کنند.

وی خاطرنشان کرد: عباس علی‌آبادی وزیر صنعت معدن و تجارت‌ مرتضوی استاندار اصفهان، آقا علیخانی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و دیگر معاونین و مدیران استانداری و استان از امضاکنندگان این مصوبه هستند.

نقاشی تاکید کرد: فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران از اقدام خردمندانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در راستای دستور کار مبنی بر مرتفع شدن ‌مجوز موسوم به پروانه ساخت محصولات و کافی بودن پروانه بهره برداری جهت واحدهای تولیدی قدردانی می کند.

وی افزود: متاسفانه صدور پروانه ساخت برای هر محصول باعث اتلاف وقت و انتظار چندین ماهه واحدهای تولید ی صنایع غذایی بوده است و یکی از بزرگترین موانع تولید به شمار می‌رود که امیداست هرچه سریعتر این مصوبه برای اجرا ابلاغ شود.

 

دیدگاه