برآورد رشد سالانه۴درصدی بازار جهانی سوسیس

بازار سوسیس تا سال ۲۰۳۱ شاهد رشد مداوم سالانه ۳٫۹ درصدی و در نهایت رسیدن به ارزش ۶۹۳۱٫۰۷ میلیون دلاری در صنعت خود خواهد بود.

به گزارش اکونگار به نقل از انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی؛ بازار تحت تأثیر افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای انواع سوسیس‌ها است که به دلیل پخت آسان، طعم و چندمنظورگی آنها افزایش یافته است.

روایتی از علت دو بار افزایش نرخ سوسیس و کالباس در سال جاری

واکنش یک تولید کننده به وجود نیتریت در سوسیس و کالباس

سوسیس‌ها گزینه‌ محبوبی برای میان وعده‌های سریع و آسان و حتی صبحانه‌ها هستند. همچنین تولیدکنندگان با معرفی مجموعه‌ای گسترده از انواع سوسیس‌ها، سبدهای محصول خود را گسترش می‌دهند تا به ترجیحات مختلف مصرف‌کنندگان پاسخ دهند، که شامل سوسیس‌های سنتی، سوسیس‌های بلغاری، سوسیس‌های ارگانیک، سوسیس‌های کم چرب و سوسیس‌هایی با طعم و مواد مختلف است.

پیشرفت‌های مداوم نیز در روش‌های فرآوری، مانند بسته‌بندی بهتر، روش‌های نگهداری و فناوری‌های تولید، به رشد بازار کمک می‌کند. این نوآوری‌ها به برطرف کردن نیازهای مصرف‌کنندگان در زمینه زمان ماندگاری سوسیس‌ها، حفظ کیفیت و افزایش سهولت برای مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند.

در حال حاضر بازار از گسترش شبکه‌های توزیع، از جمله فروشگاه‌‌های زنجیره‌‌ای تا تخصصی، فروشگاه‌‌های اختصاصی فروش سوسیس و فروشگاه‌های آنلاین بهره‌‌مند است. این شبکه‌های توزیع دسترسی گسترده‌تری را برای مصرف‌کنندگان در خرید سوسیس‌ها فراهم می‌کنند. این بازار در مناطق مختلف شامل آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا همواره در حال رشد بوده است.

لازم به ذکر است صنعت خدمات غذایی، از جمله هتل‌‌ها، رستوران‌‌ها و کافه‌‌ها، نقش مهمی در ایجاد افزایش تقاضا برای سوسیس‌ها دارد. سوسیس‌ها به عنوان مواد اولیه در انواع غذاها مانند صبحانه، ساندویچ، پاستا و پیتزا استفاده می‌شوند که به رشد بازار کمک می‌کند.

به طور کلی، بازار سوسیس قرار است تا سال ۲۰۳۱ شاهد پیشرفت و رشد بازار باشد. این رشد تحت تأثیر عواملی مانند افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان، تنوع محصولات، نوآوری در روش‌های فرآوری، گسترش شبکه‌های توزیع، رشد بازار منطقه‌ای و تقاضای صنعت خدمات غذایی است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان