شناسه خبر: ۹۶۷
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت شاپرک:

سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان کاغذ برای رسید‌‌های پرداخت مصرف می‌شود

مدیرعامل شرکت شاپرک از افزایش مصرف و چاپ کاغذ رسید پرداخت در دستگاه‌های کارت‌خوان خبر داد و عنوان کرد که سالانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان صرف این رسید‌‌ها می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ سیدکاظم دهقان اظهار کرد: سالانه حدود ۴۰ میلیارد تراکنش در شبکه پرداخت انجام می‌شود که با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد ابزار‌‌های پذیرش را کارت‌خوان‌‌های فروشگاهی تشکیل می‌دهند، میزان قابل توجهی از چاپ و ارائه رسید کاغذی برای این بخش است.

او با بیان اینکه ارائه رسید پرداخت به مشتری می‌تواند با توافق طرفین انجام نشود، تصریح کرد: با توجه به الزامات قانونی، مردم می‌توانند با عنایت به اینکه پیامک برداشت از طرف بانک برای آنها ارسال می‌شود، همچنین با رویت دستگاه کارت‌خوان، به جز در موارد لزوم، از دریافت رسید منصرف شوند.

مدیرعامل شرکت شاپرک افزود: با توجه به طول عمر کم رسید‌‌های پرداخت، پیش از این شرکت‌‌های ارائه‌دهنده پرداخت مختار بودند که برای خرید‌‌های زیر ۵۰ هزار تومان که حدود ۴۰ درصد از حجم تراکنش‌‌ها را شامل می‌شود، رسید ندهند، مگر اینکه خود خریدار رسید بخواهد یا برای پیگیری رفع مغایرت به رسید نیاز باشد.

دهقان در این زمینه خبر داد که طی دستورالعملی به شرکت‌‌های پرداخت مجوز داده شده است، در صورت تمایل می‌توانند برای تراکنش‌‌های زیر ۲۰۰ هزار تومان رسید چاپی ارائه نکنند.

به گفته او این الزام از گذشته وجود داشته و امروز تا سقف ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است که حدود ۸۰ درصد از کل تراکنش‌‌ها را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت شاپرک تاکید کرد: چاپ رسید علاوه بر هزینه‌های زیادی که به شبکه پرداخت کشور وارد می‌کند به لحاظ محیط زیستی و مصرف کاغذ و انرژی نیز هزینه‌‌زا بوده و باید مورد توجه و عنایت مردم و مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر