شناسه خبر: ۱۹۳۸
لینک کوتاه کپی شد

لکوموتیو شرکت ذوب‌آهن با موفقیت بازسازی شد

سرپرست تعمیرات ناوگان شرکت ذوب‌آهن گفت: لکوموتیو TGM۴-۲۷۵۶ روسی شرکت توسط کارکنان متخصص و مدیریت راه‌آهن و ترابری ذوب‌آهن اصفهان با موفقیت بازسازی شد و در مدار تولید قرار گرفت.

لکوموتیو شرکت ذوب‌آهن با موفقیت بازسازی شد

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ افشین ژیانی‌فر، سرپرست تعمیرات ناوگان شرکت ذوب‌آهن گفت: این لکوموتیو از ماه‌ها قبل به دلیل یاتاقان زدن میل لنگ و همچنین عدم تأمین قطعات یدکی از ناوگان حرکت خارج شد. بنا به نیاز شدید و محدودیت در تعداد لکوموتیوها، مدیریت راه‌آهن و ترابری تصمیم گرفت علی‌رغم کمبود قطعات با همکاری مدیریت خرید و سفارش‌ها، قطعات مورد نیاز را تأمین و لکوموتیو را بازسازی کند، گراف اجرایی تهیه شد و با همت و همکاری کارشناسان، تکنسین‌ها و تعمیرکاران واحد تعمیرات ناوگان، دفتر فنی و تدارکات مدیریت، پس از پیاده‌سازی و دمونتاژ موتور و  بلوکه، مونتاژ موتور لکوموتیو آغاز شد. پس از مونتاژ و اورهال کامل موتور و نصب آن، دوره تست نیز با موفقیت سپری شد و لکوموتیو در چرخه سیر قرار گرفت.

او افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده امیدواریم بتوانیم تعدادی از لکوموتیوهای متوقف شده را تا پایان سال راه‌اندازی کنیم. این امر پروژه‌ای بسیار حیاتی برای تسهیل در امر حمل‌ونقل ریلی مدیریت راه‌آهن و  مجموعه پشتیبانی از تولید کارخانه خواهد بود.

همچنین سیف الله سلامی، تکنسین تعمیرات شرکت ذوب‌آهن، گفت: با توجه به این‌که تکنولوژی و دانش تولید این نوع لکوموتیو در دهه ۷۰ میلادی بوده و نقص‌های فراوان در حفاظت از موتور و کارکرد تجهیزات جانبی آن وجود داشت موفق شدیم با انجام برنامه‌ریزی دقیق و با کمترین توقف آن را راه‌اندازی کنیم.

مهدی ملکی، تکنسین برق ناوگان ذوب‌آهن نیز گفت: برخی از مدارات هشدار دهنده و توقف دهنده لکوموتیو را قبل از بروز هر گونه خرابی منجر به توقف کامل لکوموتیو نصب کردیم و با این کار عمر لکوموتیو و کارکرد آن را به شدت افزایش دادیم که این امر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم باعث صرفه‌جویی‌های بسیار زیادی شده است.

همچنین اصغر شیری، تکنسین تعمیرات ناوگان ذوب‌آهن، گفت: این واحد موفق شد با استفاده از امکانات محدود و علی‌رغم چالش‌های فراوان و با استفاده از توان و دانش کارکنان خود این لکوموتیو را بازسازی و در مدار بهره‌برداری قرار دهد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر