شناسه خبر: ۱۶۸۸
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کشور

بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کشور با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومان روز گذشته طی یک نشست خبری، با حضور مدیران عامل گروه مالی غدیر، سرمایه‌گذاری دی و تامین سرمایه دماوند رونمایی شد.

رونمایی از بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کشور

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ مدیرعامل گروه مالی غدیر، دراین نشست و در آستانه پذیره‌نویسی صندوق جسورانه «ارغوان» به عنوان بزرگ‌ترین صندوق خطرپذیر کشور، گفت: پذیره‌نویسی این صندوق از ۱۸بهمن‌ماه آغاز می‌شود که امیدواریم مسیر و هدفی که برای این صندوق ترسیم شده، درست طی شود.

 میلاد فروغی، عوامل موفقیت در فعالیت یک صندوق جسورانه را دسترسی به بازار هدف، داشتن تیم اجرایی قوی و مجرب عنوان کرد و افزود: قطعا صندوق «ارغوان» با اتکا به موسسان توانمند و استفاده از ظرفیت‌های سهامداری مناسب، خواهد توانست در مسیر موفقیت خود گام بردارد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری دی نیز در این نشست با ارائه توضیحاتی در خصوص صندوق «ارغوان» و پارامتر‌‌‌ها و شاخص‌های کلیدی آن گفت: این صندوق با سرمایه ۲۵۰میلیارد تومان، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کنونی کشور به شمار می‌آید و موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فعال در زمینه‌‌‌های فناوری‌‌‌های مالی (فینتک)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، تجارت الکترونیک، زیست‌فناوری (بایوتکنولوژی) و فناوری نانو (نانوتکنولوژی) است.

عبادی با بیان اینکه ترکیب سهامداری این صندوق به گونه‌ای است که بتواند از سرمایه هوشمند برخوردار شود، افزود: موسسان اصلی این صندوق، گروه مالی غدیر، موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیرو‌‌‌های مسلح، سرمایه‌گذاری مهرگان تامین پارس، شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان و سرمایه‌گذاری دی هستند و شرکت تامین سرمایه دماوند وظیفه مدیریت صندوق را برعهده دارد.

او با تاکید بر اینکه تمرکز این صندوق بیشتر در حوزه فناوری‌های مالی و پزشکی و سلامت است، افزود: هدف ما این است که بتوانیم از ظرفیت اکوسیستم نوآوری و دانش‌بنیان‌‌‌ها در کشور بهره ببریم و در جهت رفع مشکل بازنشستگان به عنوان جامعه هدف این صندوق گام برداریم.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری دی ادامه داد: در حال حاضر نیازهایی در جامعه بازنشستگی وجود دارد که می‌‌‌توان با استفاده از ظرفیت اکوسیستم نوآوری و دانش‌بنیان‌ها، ارزش‌افزوده مناسبی را برای سرمایه‌گذاران و جامعه هدف ترسیم کرد.

از آنجا که چند سالی است روند پیر شدن جمعیت ایران آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده این روند افزایش بیشتری داشته باشد، اگر نتوانیم امروز برای مشکل فکری کنیم، قطعا در این حوزه در آینده به شکل برخورد خواهیم کرد. ما درحال‌‌‌حاضر می‌توانیم کسب و کارهایی را شکل دهیم که با ارائه خدمات به این قشر، هم کسب منفعت اتفاق بیفتد و هم رضایتمندی جامعه هدف صندوق افزایش پیدا کند.

او همچنین به مزیت‌‌‌های صندوق جسورانه «ارغوان» اشاره کرد و گفت: برخورداری از شبکه شرکای کلیدی و توانمند، برخورداری از سرمایه هوشمند، امکان دسترسی به بازار بزرگ صندوق‌های بازنشستگی که این کمک می‌کند سرمایه‌گذاری به شکل هوشمند اتفاق بیفتد، دسترسی به شرکت‌های مستعد سرمایه‌پذیر، تمرکز بر حوزه سلامت و فناوری‌‌‌های مالی به عنوان دو بازار با بالاترین نرخ رشد و... از جمله مزیت‌هایی هستند که می‌توان برای این صندوق برشمرد.

عبادی خاطرنشان کرد: برنامه ما این است که از طریق بازار‌‌‌های هدف جذاب، بتوانیم سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشیم و مجموعه سهامدارانمان را ترغیب به سرمایه‌گذاری کنیم.میثم فدایی، مدیرعامل تامین سرمایه دماوند نیز در این نشست با تاکید بر اینکه گروه مالی غدیر در جهت تکمیل بسته محصولات خود، طرح ایجاد صندوق جسورانه ارغوان را ارائه کرد تا در اکو سیستم دانش‌بنیان غدیر، تامین مالی پروژه‌های ریسک‌پذیر و جدید که شامل حوزه بایوتک، غذا و سلامت، با تمرکز بر سلامت بازنشستگان کشور است تامین مالی شوند، گفت: این صندوق همچنین می‌‌‌تواند، زنجیره ارزش را در شرکت تامین سرمایه دماوند تکمیل کند.

ضمن اینکه پس از صندوق جسورانه ارغوان، در نظر داریم، در روزهای آینده صندوق‌های مختلف دیگری را به بازار معرفی کنیم .فدایی معتقد است: صندوق جسورانه ارغوان، با توجه به همراهی سهامداران توانمند و بازار هدف مشخص و قابل دسترس که در اختیار دارد می‌تواند با به‌کارگیری ابزارهای مناسب موفق عمل کرده و به لحاظ سرمایه‌گذاری بازدهی مناسبی ایجاد کند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر