شناسه خبر: ۱۱۲۹
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست

موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست که بخشی از آن با حمایت بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران تامین مالی شده، رونمایی شد.

رونمایی از موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران؛ مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، مدیرعامل شرکت ملی پست، شهردار تهران، رئیس سازمان اوقاف و مدیرعامل بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران برگزار شد.

بخشی از تامین مالی خرید موتورهای برقی شرکت ملی پست توسط بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران انجام شده است. بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی، ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌‌‌الحسنه پرداخت می‌کند که بازپرداخت آن نیز ۶۰ ماهه خواهد بود. تاکنون ۵۰ فقره وام توسط بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران پرداخت شده و روند پرداخت وام برای خرید موتور برقی توسط این بانک ادامه دارد.

همچنین این موتورسیکلت‌‌‌های برقی توسط یک شرکت دانش‌‌‌بنیان ایرانی تولید شده است. بانک قرض‌‌‌الحسنه مهر ایران پیش از این نیز تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌ای سه جانبه با شهرداری مشهد و تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی امضا کرد که هدف آن بهینه‌‌‌سازی ناوگان حمل‌ونقل موتوری شهر مشهد و کاهش آلایندگی‌‌‌های زیست محیطی است.

عیسی زارع‌‌‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌‌‌های برقی شرکت ملی پست گفت: به دنبال این هستیم با هوشمندسازی، سهم خود را در هوای پاک بپردازیم و برای مثال پنجره خدمت واحد دولت نیز برای همین هدف و کاهش سفرها ایجاد شده است.

او اظهار کرد: با هوشمندسازی و الکترونیک کردن خدمات می‌توانیم نقش جدی در کاهش سفرها داشته باشیم و این حرکت در دولت آغاز شده و دولت سیزدهم با این شناخت که این کار از انجام صدها‌هزار سفر غیرضروری جلوگیری می‌کند، گام‌‌‌هایی را برداشته و گروه اقتصاد دیجیتال نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.

زارع‌‌‌پور با بیان اینکه برای اتفاق امروز یک دهه زحمت کشیده شده، تصریح کرد: این موتورها امروز تبدیل به سرمایه شده است.

محمود لیائی مدیرعامل شرکت ملی پست نیز با اشاره به تحویل موتورسیکلت برقی به پست‌‌‌چیان پایتخت گفت: به‌‌‌زودی در سایر شهرها نیز از موتورسیکلت برقی به‌‌‌عنوان موتور کار در شرکت پست استفاده خواهد شد.

او با اشاره به فاز نخست ورود موتورسیکلت‌‌‌های برقی به پایتخت افزود: در فازهای بعدی بنا داریم ناوگان برقی را نیز وارد شرکت پست کرده تا به این ترتیب بتوانیم سهم زیادی در کاهش آلودگی‌‌‌ها داشته باشیم.

علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در این مراسم گفت: هم‌‌‌اکنون چرخه استفاده از انرژی پاک ایجاد شده که امیدوارم این چرخه در جهت بهبود وضعیت آلودگی هوای تهران اثرگذار باشد.

او تاکید کرد: آنچه در دنیا ارتباط بین کشورها را رقم می‌زند، موضوعات زیست محیطی است، کشور ما هم انرژی‌‌‌های فسیلی و هم منابع انرژی پاک دارد که باید از این منابع انرژی استفاده بهینه کنیم.

علیرضا زاکانی نیز با بیان اینکه در تهران ۳۰۰هزار موتورسیکلت کار داریم، گفت: تلاش می‌‌‌کنیم همه این موتورسیکلت‌‌‌ها را برقی کنیم.

شهردار تهران تصریح کرد: تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌ای میان شهرداری، شرکت پست و وزارت ارتباطات و همچنین سازمان محیط‌زیست منعقد شد تا بیش از ۷۰۰ دستگاه موتور برقی را وارد ناوگان کنیم و امروز نیز حدود ۱۰۰ موتور برقی تحویل پست‌‌‌چیان شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر