روایت وزارت صمت از وضعیت خودروهای برقی / وارداتی‌ها تا پایان سال به خیابان می‌آیند؟

مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت گفت: در حال حاضر یکی دو خودروساز داخلی کشور در حال برقی سازی خودروهای خود از طریق پلتفرم کار می کنند، ولی در حال حاضر خودروهای برقی از طریق واردات انجام می شود.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت نیوز، حسن کریمی سنجری، مدیر پروژه خودروهای برقی وزارت صمت در خصوص واردات خودرو های برقی به کشور گفت: در حال حاضر یک پروسه است و طبق جدول زمانی در حال انجام است.

او گفت: طبق جدول زمان بندی توسط شرکت های وارد کننده مشخص شده روند واردات خودروهای برقی انجام می شود؛ به طوری که تا پایان سال مقداری از این خودرو ها وارد کشور می شود.

کریمی سنجری گفت: در حال حاضر مشکلاتی سد راه واردات این خودرو ها است که در حال رفع آن هستیم، چون پروژه واردات خودرو های برقی جدید است بلاخره هماهنگی میان دستگاه های زی ربط باید انجام شود.

به گفته او، برای واردات خودرو های برقی باید برق، ایستگاه های شارژ جانمایی شود که اتفاقات خوبی در خصوص ایستگاه های شارژ افتاده است، ولی برق این خودرو ها باید تامین شود.

سنجری گفت: شرکت های وارد کننده خودرو های برقی مذاکراتی را با شرکت تولید این نوع خودرو ها انجام داده اند به طوری که مسائل مالی هم به مرور در حال انجام است، همچنین تاکنون سیصد میلیون دلار ارز به واردات تاکسی های برقی اختصاص داده شده و قرار است این خودروها از طریق شرکت های خودروساز وارد شوند.

سنجری در خصوص اینکه تا پایان سال چه مقدار خودرو برقی وارد می شود؟ گفت: تا آخر سال به همان اندازه که ارز تخصیص می دهیم خودرو برقی وارد کنیم، ولی هنوز آمار رسمی از تعداد نمی توانیم اعلام کنیم.

او در خصوص تولید خودرو های برقی توسط خودروسازان داخلی گفت: در حال حاضر یکی دو خودروساز داخلی کشور در حال برقی سازی خودروهای خود از طریق پلتفرم کار می کنند، ولی در حال حاضر خودروهای برقی از طریق واردات انجام می شود.

مدیر پروژه خودرو های برقی وزارت صمت گفت: انتقال تکنولوژی برای بومی سازی پلتفرم خودرو های برقی ساخت داخل در آینده توسط خودرو سازان داخلی انجام می شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه