ورود نادر فقیه زاده به صنعت خودروی چین

نادر فقیه‌زاده به یکی از بلندپروازترین برندهای حال حاضر دنیا رفته و با دست باز تری نسبت به بی ام و می‌تواند خلاقیت خود را تبدیل به خودرو کند.

به گزارش اکونگار 

نادر فقیه‌زاده سال 1354 در تهران به دنیا آمد اما شانس در خانه آن را زد و در ده سالگی به یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان در صنعت خودرو یعنی آلمان مهاجرت کرد. او بعد فارغ‌التحصیلی در رشته طراحی  خودرو  در استودیو طراحی بی ام و شروع به کار کرد. ذهن خلاق نادر باعث شد در بی ام و حساب ویژه‌ای روی او باز کنند. طراحی داخلی نسل پنجم بی ام و سری هفت و طراحی خارجی نسل ششم سری هفت توسط نادر فقیه زاده انجام شد.

اما اوج کار او طراحی نسل سوم بی ام و سری 6 در سه نسخه کوپ، کانورتیبل و گرند کوپه بود، اما در حالی که پیشبینی می‌شد جایگاه او در دپارتمان طراحی بی ام و بالاتر هم رود ناگهان او سر از چین درآورد.برند جدیدی که نادر در آن فعالیتش را آغاز کرد آواتر نام دارد.

شاید اینطور برداشت شود که انتقال از بی ام و به یک شرکت چینی یک عقب گرد محسوب می‌شود اما آنقدرها هم مطمئن نباشید.

آواتر یک ترکیب برنده است. این برند جوینت ونچری است که بین چانگان (یکی از 5 خودروساز بزرگ جین)، هوآوی (غول حوزه فناوری) و CATL (از برترین شرکت‌های تولید باتری در جهان) تشکیل شده.

پس نادر فقیه‌زاده به یکی از بلندپروازترین برندهای حال حاضر دنیا رفته و با دست باز تری نسبت به بی ام و می‌تواند خلاقیت خود را تبدیل به خودرو کند.

 

دیدگاه